SİZ DE NASIL DERLER, “NE VARSA ESKİLERDE VAR”

pembe-şampanya-düğün-vintage-organizasyon-süsleme
Ne kadar eski, o kadar modern.. Hep bi çelişki, kafa karışklığı 🙂
Düğününüzü organize ederken karar vermeniz gerekenlerden ilki, düğüne nasıl bir temanın hakim olacağı. Vintage, modern ve rustik dekorasyonun hüküm sürdüğü son yıllarda, sizin için öncelikle vintage detayları incelemeye karar verdik.
Temasını vintage olarak seçen hanım kızlarımıza, bu temanın düğüne tamamiyle hakim olması gerektiğini söylemeliyiz. Yani özetle düğün romantikse, gelinlik kabarık olamaz:)
Zaten düğününüz görkemli bir mekanda olmayacaksa, kabarık gelinliklerden bizce uzak durmalısınız. Neyse gelinliklerden sonra bahsederiz, gelelim şu retroculara.
Vintage bir düğünün olmazsa olmazları arasında, dantel masa örtüleri, eskitilmiş ahşap dekorasyon ürünleri, pastel tonlu çiçekler ve tüller bulunuyor. Bunların etrafında dönüp dolaşan vintage süsleme kafasında, ince düşünülmüş ayrıntılar her zaman daha dikkat çekecektir. Örneğin, tülleri tüm sandalyelere bağlamayın sadece tak süslemesinde kullanın ya da ahşap saksılar hazırladıysanız sandalyeleri beyaz kullanın.
düğün-organizasyon-vintage-çiçek
Düğününüzün sizin güzelliğiniz dışında dekorasyonuyla da akıllarda yer etmesi için aşağıdaki ipuçlarını defterinize şimdiden not edin;
  • Son dönemlerde bildiğimiz magnetli nikah şekerinin yerini, çiçek, reçel ya da minik içki şişeleri gibi, misafirlerin gerçekten hatıra olarak saklamak isteyeceği nesneler aldı. Eğer vintage tarzda bir düğün organize ediyorsanız size, eski Hollywood filmlerindeki film starlarının kullandığı ve  insanda bir kere elde etti mi ömür boyu saklama isteği uyandıran cazibedeki parfümleri öneriyoruz.
düğün-organizasyon-vintage-çiçek-nikah şekeri
  • Gelin ve damatın misafirlerden bağımsız bir masada, tüm gözler üstündeyken bir başlarına oturdukları masalar çok geçmişte kaldı. Hatta o sahneleri hafızamızdan tamamen silebilsek ne kadar güzel olurdu, değil mi? Yakın arkadaşlarınızın yanında oturacağınızı varsayarak, gelin ve damat sandalyelerine çalı çırpı ve açık uçuk renkli çiçeklerden oluşan kapı süsleri asmanızı öneriyoruz. İşte bu detaylar, düğün fotoğraflarını teslim aldığınızda bize teşekkür etmenizi sağlayacak:)
düğün-organizasyon-vintage-çiçek-gelin
  • Genelde organizasyon şirketleri size elinde olan ürünleri satmaya çalışacaktır. İş masa örtüsüne gelince de seçenek olarak beyaz saten örtü maalesef karşınıza çıkacak ilk seçenek olacak. Kumaş alırım, diktiririm diyenlerdenseniz sizi bilgiye boğacak Selin’in düğün postunu için beklemeye alıyoruz. Yok “Aman banane, hiç uğraşamam en pratiği olsun” diyorsanız da, masalarınızı vintage görünümlü koyu ya da açık renkli ahşap olanlardan seçip üzerine dantel bir runner atmanız işi çözecektir.
düğün-organizasyon-vintage-çiçek-masa-örtüsü
  • Biliyorsunuz, sosyal medyanın gücü artınca, insanlar düğünlerini daha çok Instagram’a yüklemeye başladılar. E sezon açılıp hesabımızda günde en az dört düğüne maruz kalınca, herkesin kendi düğünü için bir etiket koyması da caiz oldu. Yani eski dönemlerdeki, fotoğrafçının altın takılırken hadi bir de bana bakıp, gülümseyin işi son buldu. Gördüğünüz gibi sizi ekstra fotoğrafçı maliyetinden kurtardık şu an:) Siz düğüne gelen arkadaşlarınızın kendi fotoğrafını kendi çektiği günlere yavaş yavaş alışırken, biz de size vintage bir düğün fotoğraf köşesi bulduk. Bu köşe için ihtiyacınız olanlar, ahşap bir masa, tak, sandık ve rengarenk kurdeleler. Bu arada saman bulabilirseniz hiç fena olmaz, çiçek yerine minik kavanozlara doldurup sağa sola koyarsınız.
düğün-organizasyon-vintage-çiçek-fotoğraf-köşesi
Vintage dekorasyonun hüküm süreceği ve büyük ihtimalle akrabalarınızın bayılacağı düğününüz için pasta önerileri de çok yakında Pembe Şampanya‘da olacak!
Etiketler:, , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 shares