#SELİNTANEROLEY | MASA SÜSLEMESİ

pembe-sampanya-selin-taner-oley-mekan-kir-dugunu-riva-marina
Sonunda yıllardır Pinterest’te bakıp iç geçirdiğim ‘Amerikan rüyası’ masa düzenim gerçek oldu:)
Kır düğünü istiyorum diyip meydanı boş bırakmaya gelmez demiştik ve birdenbire biz de düğünle yatıp kalkan insanlar haline dönüşmüştük. Size sıkıcı bir hikaye başlıyor gibi gelse, aslında gerçekten ne istediğinizi ve daha önemlisi ne istemediğinizi bildiğinizde inanılmaz eğlenceli bir döneme girmiş oluyorsunuz. Düğün istemiyorum diyenlerin bile beğendiği, neredeyse masaları alıp götürecekleri bir düğüne imza attığım için aslında epey gururluyum. Aynı zamanda hazırlık sürecinde edindiğim tüm bilgileri sizinle paylaşmak için de sabırsızlanıyorum.
dugun-riva-organizasyon-mekan-
Amacım size neyi, nereden aldım gibi bilgileri ilham verecek şekilde yansıtmak. Bu niyetime, ‘her şeyi anlatma fikrini çalarlar’ gözüyle bakanlar da var elbet ama, ben Pembe Şampanya‘yı biraz da Pollyanna’cılık oynamak için hayata geçirdim aslında. Yani ‘varsın çalsınlar, ne güzel memnun olurum’ tarafındayım biraz:)
Neyse gelelim bizim düğünün masa ve süsleme detaylarına. Biz organizasyon konusunda sevgili Ecem ve Faik’in kurucuları olduğu Destina Events ile birlikte çalıştık. Fotoğraflarda gördüğünüz tüm masa, sandalye vs kendilerine ait. Fakat ben de yıllardır etkinlik işlerinin içinde olduğum için, bazı işleri üstüme almaya karar verdim.
Şimdi sizi de bu heyecanlı maratona ortak olmaya çağırıyorum:)
  • Kır düğünlerinde bugüne kadar kullanılan somon ya da kese kağıdı (bence tam olarak rengin adı bu) rengi masa örtülerinden sıkılmış olacağım ki elim hep açık uçuk pembe ve bu gördüğünüz turunculara gitti. Eminim daha önce düğün masa örtüsü olarak kullanılmamış olan bu neşeli renkli kumaşları bulmak için, aklınıza ilk gelen Eminönü yerine biz Ümraniye’deki dükkanlara gitmeye karar verdik.
dugun-organizasyon-kir-dugunu-susleme-parti
  • Elimde Pinterest’te beğendiğim bir görselle kapı kapı gezeceğimi düşünürken, ilk girdiğimiz kumaşçıda tam hayallerimdeki rengi bulduğuma inanabiliyor musunuz? Evet, bu kumaş işini gerçekten çok kolay hallettik. Gelelim dikiş işine. Aldığımız bu kumaşlardan hem uzun piknik masalarımız için örtü ve minder kılıfı, hem de peçeteler dikilmesi için bu sefer de, yine kumaşçı olarak hizmet veren ama aynı zamanda dikim de yapan başka bir dükkan bulduk. Fakat bunu bulmamız o kadar da kolay olmadı. Ümraniye’deki tüm dükkanlara girmiş olabiliriz bence:)
pembe-sampanya-dugun-organizasyon-susleme
  • Menülerin tasarımları Taner’e ait. İnternet üzerinden davetiye, menü, isim kartları ve aklınıza gelen düğün için gerekli tüm baskı işlerinize yönelik tema satan siteler mevcut. Biz temamıza uygun tasarımı bu siteden bulsak da siz biraz vakit harcayarak başka siteler de keşfedebilirsiniz. Sitede istediğiniz temayı bulduktan sonra tüm tasarımları kişiselleştirebiliyorsunuz. Daha sonra bu tasarımları baskıcıya göndererek bu işleri de aradan kolayca çıkarmış oluyorsunuz. Gelsin sıradaki:)
dugun-mekan-organizator-acık-hava-dugun-nasil-yapilir
  • Yine Pinterest’ten gördüğüm bir diğer fikir de, misafirlerinin isimlerinin asılı olduğu iplerdi. Ecem’den bu şekilde bir düzenek hazırlamasını istedim. Düzenekte kullanılması için yukarda bahsettiğim tasarımlardan, oturma planı için olan kartlardan her birine teker teker misafirlerin isimlerini yazdık. İplerin başına Masa 1 yazıp o ipe 1. masada oturacakların isimlerini, altında Masa 2 olarak devam eden bir düzen oluşturduk. Tabii ki zevkli arkadaşlarımın gözünden kaçmayan bu tontik kartlar, güzel fotoğraflardaki yerini İrem‘in paylaşımında olduğu gibi aldı.
dugun-gelin-gelinlik-mekan-kir-dugunu
  • Tahta sandalyeler, turuncu örtüler ve yemyeşil çimlerin oluşturduğu kır konseptinin bence tek ihtiyacı olan mum ve yaz meyveleriydi. O kadar emek verdiğimiz örtülerin üzerine mumları öylesine koymak olmayacağı için, bir diğer becerikli arkadaşım Zeynep’ten yuvarlak ahşap bardak altlıkları hazırlamasını istedim. Ve kendisi de beni kırmayarak, taa Antalya’lardan bana tam 150 adet bardak altlığı yolladı:) Böylece mumlar da konseptinin bir parçası olarak #SelinTanerOley ‘e dahil olmuş oldu.

dugun-gelin-gelinlik-susleme-organizasyon-sirketi-cicek

  • Yaz meyveleri için de Ecem ile üzerinde etiketimizin yazılı olduğu tahta sandıklar düşünmüştük. Ananas, portakal gibi konseptimizin renkleriyle uyan meyveleri, açık tahta rengindeki sandıklara, altlarına saman ipler koyarak yerleştirdik. Tabii etiketimiz de yeşil hazırlandı. Sizce de anlattıkça her şey daha da mükemmelleşmiyor mu:) (tam yeni evli kız tribindeyim şu an)
dugun-susleme-masa-duzenlemesi
  • Kır düğününün en süslü ama modernine ulaşmaya çalışırken nikah şekerlerini dışlamak olmazdı. Biz de düğünlerde yeni yeni trend olmaya başlayan reçel kavanozları hazırlatmaya karar verdik. Ecem’in kendi düğününde de çiçekli reçeller hazırlayan anneannesi sağ olsun bize de, henüz Taner’le tatma fırsatı bulamadığımız ama herkesin bayılarak yediği reçelleri hazırladı. Üzerine de yine internetten satın aldığımız konsepte uygun ismimiz ve düğün tarihimizi yazdırarak, bu işi de halletmiş olduk.

dugun-mekan-gelin-damat-gelinlik-nikah-sekeri-receö

Masalar ve misafirlerimiz de hazırsa o zaman atılsın konfetiler:)

dugun-organizasyon-susleme-fikirleri

Tüm fotoğraflar Gaye Yön‘e aittir.

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 shares