#SELİNTANEROLEY | HAYALLERDEKİ DAMATLIK

dugun-kir-dugunu-selin-taner-oley
Hani Kenan Doğulu’nun bebek mavisi bir damatlığı vardı, hatırlar mısınız? Hepimizin bayıldığı hatta ‘evlenirsem benim de kocam böyle damatlık giysin’ diyerek, mutlaka Instagram’dan fotoğraf albümüne bir screen shot eklediği:) İşte o damatlık #SelinTanerOley gününde gerçek oldu!
dugun-kir-dugunu-gelin-damat-damatlik-levon-kordonciyan
Gelinlikler, damatlıklar, düğün mekanları derken fotoğraf albümünde biriktirdikçe biriktiriyor insan. Sonra araya işler, anılar, tatiller girince o gözün gibi baktığın fotoğraflar bir anda kayboluveriyor. Bunları neden anlatıyorum biliyor musunuz? Benim seneler içinde telefonumda beğendiğim için biriktirdiğim, fakat maalesef unuttuğum düğüne ait tüm fotoğraflarla bir şekilde buluştum.
dugun-kir-dugunu-les-ottoman-gelin-gelinlik-damat-damatlik-levon-korodnciyan

dugun-kir-dugunu-mavi-damatlik-modelleri-tasarim-levon-kordonciyan

Mesela hiç gelinlik bakmak için gitmediğim Davet Çok Elbisem Yok‘ta seneler öncesinde bir anda fotoğrafını kaydettiğim gelinlikle karşılaşmam, ya da mutlaka  Taner’e Kenan Doğulu’nun damatlığından almamız gerekiyor diye düşünürken, damatlık diktirmek için gittiğimiz sevgili Levon Kordonciyan‘ın o damatlığı diken kişinin olmasını öğrenmem gibi türlü tesadüfler yaşadım.
Tabii ki size gelinliklerimden uzun uzun bahsedeceğim ama biraz da Taner’in damatlığını şımartmak istiyorum. Gerçekten bizim için tam istediğimiz renk, kalıp ve tarzda bir smokin diken Levon Bey’e ne kadar teşekkür etsek az. Fotoğraf ve videoların bu kadar mükemmel olmasının bir sebebi de bence, Tanerin’in damatlığının bebeksiliği:)

dugun-kir-dugunu-bebek-mavisi-damatlik-levon-kordonciyan

dugun-dugun-fotografcisi-gaye-yon-fotograf-damatlik-smokin-mavi-tasarim
Canım arkadaşım Ümit’in aracılığıyla tanıştığımız Levon Kordonciyan‘ı aslında, Atatürk’ün smokinlerini diken ailenin dördüncü kuşak oğlu olarak tanıyoruz. Harbiye’deki dükkanında yüzlerce smokine ev sahipliği yapan Kordonciyan, hem kişiye özel dikim, hem de kendi imzasını taşıyan smokinler için kiralama hizmeti veriyor.
Siyah, beyaz, lacivert hatta renkli smokin istiyorsanız onlarca alternatifle buluşma fırsatı yakalayacağınız dükkanda, maalesef Kenan Doğulu’nun smokini kiralanmadığı için biz diktirmek durumunda kaldık fakat eminim bu yaz bu mavi ve açık griye bakan tonlardaki smokinleri bulmak daha kolay olacak. Bunda bizim de katkımız olduğunu düşünüyorum bu arada:)

damat-damatlik-tasarim-levon-kordonciyan

dugun-yaz-kir-dugunu-damatlik-levon-kordonciyan
İstediğimiz model ve renkleri gösterir göstermez ne istediğimizi hemen anlayan Levon Bey’le dikim randevularının ne kadar eğlenceli geçtiğine de edinmeden geçemeyeceğim yalnız. Sanıyorum biz tüm dikim bitene kadar dört kez randevulaştık ve her randevumuz en az bir buçuk saat sürdü. Sürekli yetişmemiz gereken bir yerler olsa da, kendisinin hoş sohbetini bırakıp gidemedik desem yeridir.
Levon Bey fotoğraflarda gördüğünüz smokin dışında Taner’e, ikişer gömlek ve papyon ile bir kravat, kol düğmesi, yelek, ayakkabı hatta smokin ayakkabısı için çorap bile hazırladı. Benim için eşsiz ve mükemmel bu damatlık takımına eşlik eden Sera Serap tasarımı yaka çiçeklerini de unutmadan notlarıma eklemek istiyorum.
 dugun-gelin-damat-smokin-mavi-levon-kordonciyan

dugun-kir-dugunu-mavi-damatlik-levon-kordonciyan

Düğün sonrasında damatlıkla ilgili o kadar çok yorum ve soru aldık ki, umarım bu yazım tüm evlenmek isteyenler için bilgi verici olmuştur:)
Tüm fotoğraflar Gaye Yön‘e aittir.
#SelinTanerOley ‘in masa süslemesini nasıl hazırladık merak ediyorsanız bu yazımı okuyabilirsiniz.
Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 shares