#SELİNTANEROLEY | HAZIRLIK DETAYLARI

dugun-detay-selin-taner-oley-gelin-gelinlik-modelleri
Düğün günü yanınızda size enerji ve mutluluk veren insan ve detaylar bulundurmak önemli…
Yazının ana fikrini en başa yazdığıma göre, #SelinTanerOley ‘i ballandıra ballandıra anlatmaya devam edebilirim:) Düğün detayların bir yana size bir de bu özel güne nasıl hazırlandığımızdan bahsetmek istiyorum.

dugun-kir-dugunu-selin-tsner-oley-mavi-damatlik-modelleri-gaye-yon

Eğer hazırlık süreci için bir düğün fotoğrafçısıyla çalışıyorsanız, gün içerisinde hazırlanırken üzerinizde ne olduğunu bile önemli oluyor. Biz de yıllardır hayalini kurduğumuz bu günün her anını unutulmaz kılmak için Gaye ile sabah 09.00’da yeni evimizde buluştuk ve gece 01.00’e kadar birlikteydik. Bu detayı ayrıca vermek istedim çünkü düğün fotoğrafçınız ile anlaşırken günün ne kadarını sizinle geçireceğini mutlaka önceden konuşmanız gerektiğini hatırlatmak istedim. Bazıları gün boyu sizinle oluyor nikah sonrası alanı terk ediyor, bazıları sadece nikah ile pasta kesim arası çalışıyor. Eğer siz de bizim gibi tüm gün yanınızda olacak birini istiyorsanız, canım Gaye’ni takvimindeki yerinizi şimdiden alın bence:)
dugun-selin-taner-oley-damat-damatlik-detay-levon-kordonciyan
Normal gelinlere göre çok fazla özendiğim ve işim de sosyal medyanın bir parçası olduğu için, ben yüzüklerden ayakkabıya kadar neyi nerede nasıl çekeceğimize zaten karar vermiştim. Ama tabii ki Gaye‘nin bakış açısına da ihtiyacım vardı.

dugun-kir-dugunu-mekanlari-riva-gaye-yon-fotografcilik

Fotoğraflarda gelinlik, yüzük, ayakkabı gibi detaylara eşlik etmesi için pek çok tatlı eşyadan yardım aldım. Hepsini teker teker anlatmam gerekirse;
 • Düğün gününün tamamınında en önemli detay bence çiçek. Buna gelin buketinin dışında damat yaka çiçeği ve tak ile masa süslemesindeki çiçekler de dahil tabii ki. Eğer hazırlık süreciniz için bir mekan seçtiyseniz, mekanın dekoratif köşelerini bu çiçekler sayesinde çok daha güzelleştirebiliyorsunuz. Benim tüm çiçeklerim Sera Serap Çiçek‘e aitti. Hazırlık sürecimizde bize çok yardımcı olan Hotel Les Ottoman’ın muhteşem dekorasyonunu da unutmamak gerekiyor tabii.

  dugun-detay-istanbul-hotel-les-ottomans-gaye-yon

 • Hazırlık esnasında hem sosyal medyada ilgi çekeceğini düşündüğüm, hem de Gaye’nin portföyüne katkı sağlayacağını düşündüğüm kareler için Mrs Cupcake‘den çiçek motifli rengarenk makaronlar yaptırdım. Bir de şu anda Sephora’da satılan ama o zaman olmadığı için taa Amerikalardan getirttiğimiz ve maalesef o gün kaybolan çikolata kokulu kalp şeklindeki Too Faced far paleti de, kafamda tasarladığım tatlı karelerin hayata geçmesi için oldukça yardımcı oldu.

  dugun-gelin-gelinlik-dugun-hazirlik-fotograflari-gaye-yon

 • İki gelinlik giydiğim için iki tane de ayakkabım vardı. Biri Flower, diğeri Derimod marka ayakkabıların her ikisi de çok rahattı, gönül rahatlığıyla size tavsiye edebilirim. Flower  marka olan gümüş sandalet her zaman aklımda olan bir modeldi, ama bulmam çok zor oldu. Her yerde deli gibi gümüş rengi ayakkabı aradım diyebilirim. Derimod’dan aldığımsa simli ama yine gümüş bir sandaletti. Topuk boyunun daha uzun olması sebebiyle bu modeli tercih ettim. Davet Çok Elbisem Yok‘tan kiraladığım Monique Lhuillier marka gelinliği ancak böyle şatafatlı bir gelin ayakkabısı kaldırır dedim:)

  dugun-gelin-gelinlik-gelin-ayakkabisi-flower
  dugun-gelin-gelinlik-modelleri-damat-damatlik-smokin-gelin-ayakkabisi-deriden

 • Düğün günü saç modellerim o kadar çoktu ki, benim de anlatırken kafam karışıyor:) Ama şöyle söylebilirim ki Jonats Couture‘dan Gökhan ve Can tüm gün benimle  ilgilendiler. Açık su dalgasından topuz ve örgüye kadar o kadar güzel modeller hazırladılar ki, onlarla çalıştığım için aşırı mutluyum. 10 kere evlensem 10 kere daha onlarla çalışabilirim. Saç modellerim ve Jonats Couture çalışma şartlarını bu yazımdan okuyabilirsiniz.

  dugun-hazirlik-gelin-gelinlik-gelin-sac-ve-makyaj-jonats-couture

  dugun-kir-dugunu-gelin-sac-ve-makyaj-jonats-couture-vakko-wedding-sac-aksesuari

 •  Gelelim düğün günü takılarınıza. Burası önemli çünkü ben gelinin en güzel görünmesi gerektiği günde, misafirlerin umarsızca takı takmasını doğru bulmuyorum. Sizin aylarca bu gelinliğe kolye mi taksam, saçlarımı böyle yaparsam küpe fazla mı gelir diye düşünürken ve size göre en doğru takıları tercih ettiğinizde, gelip bu ahengi herhangi birinin bozmasını ben kabul edemiyorum. Zaten de kabul etmedim:) İlk gelinliğim diğerine göre daha gösterişli olduğu için büyük bir küpe tercih ettim. Diğer gelinliğe geçinceyse minik küpeler ile değiştirdim. Bu takıları güzel bir şekilde fotoğraflamak için Taner’in daha önce bana aldığı bu ahşap kutuyu tercih ettik. Takılarınızın ışıltısını ön plana çıkarması için size de bu tip kutuları tavsiye ediyorum. Eğer tahtadan hoşlanmıyorsanız da beyazın asaletine her zaman güvenin.

  dugun-gelin-gelinlik-yuzuk-aksesuar-mucevher-pirlanta

 • Düğün hazırlıkları esnasında tüm detayların fotoğrafları çekilirken yanınıza davetiyenizi de almayı ihmal etmeyin. O gün çekilen tüm fotoğraflara bakarken arada davetiyenizi görmek sizi emin olun ki çok mutlu edecektir. Davetiye konusundan burada uzun uzun bahsetmiştim. Ama tekrarlamak istiyorum, davetiye modellerinden artık klasikleşmiş ve bence artık sıkıcı bir hal alan eski model davetiyelerden bizimkine benzer tasarımlara geçin. Bu tip davetiyeler hazırlayan pek çok firmayı Instagram aracılığıyla kolaylıkla bulabilirsiniz. Kendiniz hazırlamak istiyorsanız da internette pek çok hazır tema satan web site keşfedebilirsiniz.

  dugun-kird-dugunu-detay-davetiye-modelleri

 • Evlilik yüzüklerinizin de bir fotoğrafı olmasın mı yani? Bence en önemli anlardan biri de bu yüzüklerin birlikteliği. Yüzükler için ben pirinç bir kutu tercih ettim. H&M ve benzeri markaların ev kısımlarında bu kutulardan kolaylıkla bulabilirsiniz. Takılarla uyumlu olsun derseniz de, küçük bir ahşap kutu alabilirsiniz. Daha şık olsun derseniz de, yeni trend olan minik kadife yastıklı yüzük kutularını tercih edebilirsiniz.

  dugun-detay-nisan-yuzugu-tek-tas-modelleri

 • Son olarak damadı da unutmayalım değil mi:) Daha önce burada bahsettiğim gibi Taner’in üzerinde gördüğünüz her şey Levon Kordonciyan tasarımı. Damatlık, ayakkabı, kol düğmeleri hatta gömlek bile. Papyon ve kol düğmelerine burada yine Sera Serap’ın yaka çiçeği eşlik ediyor.

  dugun-wedding-damat-damatlik-tasarim-levon-kordonciyan-damat-cicegi

Umarım siz de benim gibi düğün fotoğraflarımıza bakmaya doyamamışsınızdır. Aksi takdirde doz aşımı yapmış olabilirim:)

dugun-kir-dugunu-selin-tsner-oley-mavi-damatlik-modelleri-gaye-yon

 #SelinTanerOley düğünün detaylarını merak ediyorsanız bu yazımı inceleyebilirsiniz.

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 shares