ÖLÜMÜNE KANKAYIZ!

Organizasyon detayları, gelinlik provaları, menü tadımları derken düğün hazırlıklarında çok yoruldunuz, biliyorum. Biraz mola verip, eğlenmeye ne dersiniz?
Bazıları bahsedeceğim organizasyona ölümüne ciddi baksa ve sanki o güne kadar yapamadığı tüm çılgınlıkları bu etkinlikte yapmak zorundaymış gibi hissetse de, bence Bekarlığa Veda’ya bu kadar anlam yüklemeye gerek yok. Ben kendiminkini organize ederken tüm arkadaşlarımda bir hareketlenme gözlemlediğim için böyle söylüyorum. Rahat olun, sadece kız kıza biraz eğleneceğiz, kasmaya gerek yok:)
bekarliga-veda-kutlamasi-kiz-kiza-nerede-yapilir
Son zamanlarda Bekarlığa Veda için Mykonos, Amsterdam gibi yurt dışında arkadaşlarla en çok eğlenilen mekanların bulunduğu yerler tercih edilse de, bence nereye gittiğiniz değil kimlerle gittiğiniz daha önemli. Beni yakından tanıyanlar ne demek istediğimi anlayacaktır:) Tabii ki burada dedikodu yapacak halim yok, biraz gizem yaratmak benim de hakkım.
dugun-organizasyon-susleme-fikirleri
Bekarlığa vedanız için isterseniz gece dışarı çıkmalı ya da pijama partili isterseniz de uçağa atlamalı zıplamalı bir tatil organize edin. Yapmanız gereken tek şey yanınızda kimleri götürdüğünüz ve en önemlisi de daha önce eğlenmeye çıktığınız, yani eğlenme tarzını bildiğiniz insanlar seçin ki, etkinlik sizin için güzel hatıralarınız arasında yer alsın ve düğün öncesi ekstra bir gerginlik yaşamak durumunda kalmayın.
Biraz umutsuz bir hava yarattım gibi oldu sanırım ama benim işim sizin kusursuz bir düğün süreci geçirmeniz. Aslan burcumun getirdiği disiplini üzerinizde kurduysam, şimdi hep birlikte pembik hayaller kurmaya başlayabiliriz:)
bekarliga-vedaya-nereye-gidilir
Bekarlığa birlikte veda edeceğiniz arkadaşlarınızda sizden bir hatıra olması, bence çok tatlı. Geçmiş senelerde mutlaka gittiğiniz bir kına ya da bekarlığa veda tadındaki buluşmalarda hediye olarak kırmızı tüllü bir taç  ya da üzerine çiçek yapıştırılmış bir oje almışsınızdır. Bunları ben de sizin gibi bilinçaltımdan silemiyorum ama yeni ve daha iyilerini eklemek için her zaman yeterli depolama alanım mevcut:)
Bekarlığa Vedanızda arkadaşlarınıza verebileceğiniz minik hediyelerden bahsetmem gerekirse;
 • Her ne kadar bu etkinliğin amacı eğlenmek olsa da, bence gelinleri pohpohlamak için icad edilmiş. Gece bir mekanda da olsanız, evde kız gecesi de yapsanız her zaman tüm ilgili gelinin üzerinde olur, yani olmalı bence. Sevgi dediğin karşılıklı olunca güzelse eğer, sizin de onlara kendilerini özel hissettirecek hediyeler hazırlamanız gerekiyor.

  bekarliga-veda-fikir-onerileri-nelerdir

bekarliga-veda-icin-mekan-onerileri

 • Arkadaşlarınıza kimono, pijama, şort, makyaj çantası ya da bez çanta hediye etmek bence iyi bir fikir olabilir. Ama bunların üzerine hepsinin ismini ya da baş harflerini baskı ya da nakış yaptırmak süper bir fikir.
dugun-gelin-gelinlik-bekarliga-veda-nerede-kutlanir
bekarliga-veda-fikir-onerileri
 • Minik minik bir sürü hediye vermek istiyorsanız, daha düşük maliyetli olarak üzerinde arkadaşlarınızın isimlerinin yazılı olduğu pastel renkli ojeler hazırlayabilirsiniz. Ya da isimlerini şeffaf sticker yaptırarak lipstick’ler de hazırlayabilirsiniz.

  pembe-sampanya-dugun-susleme-hediye-fikirleri

 • Eğer organizasyonu siz üstleniyorsanız hazırlayacağınız kokteyllere, arkadaşlarınızın baş harflerinin olduğu simli kadeh süsleri hazırlayabilirsiniz. Daha pratik bir şeyler peşindeyseniz, yine şeffaf sticker’lar üzerine arkadaşlarınızın isimlerini altın rengi olarak bastırıp, onları kadehlere yapıştırabilirsiniz. Ama bunu yaparsanız fotoğrafları çok yakından çekmeyin de foyamız ortaya çıkmasın:)

  img_5364

 • Arkadaşlarınıza Bride To Be ve buna benzer motto’lu geçici dövmelerden hediye etmek, ortaya çok eğlenceli fotoğraflar çıkmasını sağlayacaktır. Etsy gibi sitelerden onlarca türevini satın alabilirsiniz.
pembe-sampanya-dugun-gelin-gelinlik-organizasyon-kutlamasi
 • Hediye önerilerimin içinden herhangi birini seçebileceğiniz gibi benim gibi gözü doymayanlardansanız, pembik kutular alıp hediyelerinizi yanına makaron, çikolata ya da minik şampanya şişeleri ve arkadaşlarınıza özel hazırlayacağınız notlar koyabilirsiniz.
bekarliga-veda-kizkiza-hediye
Nihayetinde hediye dediğin nedir ki, yeter ki gönüller bir olsun:)

Buna da göz atın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir