MUTLULUK DETAYLARDA GİZLİDİR

st-min-2
Geçen sene tam da bu zamanlarda planlamaya başladığımız #SelinTanerOley ‘in düğün detayları, eminim size de ilham olacak..
Herkesin düğünü kendine özeldir, hatta erkekler için askerlik anıları neyse kızlar için de gelinlik fotoğrafları öyledir:) bu yüzden ben de, ‘mutluluk’ çerçevenize dahil her şeyin size ait ve özel olmasından yanayım.
dugun-kir-dugunu-riva-marina-gaye-yon-photography-selin-taner-oley
Bir ikincisini yaşayamacağınız düğün gününüzde, gelinlik ve damatlığınızdan nikah şekerinize kadar klasik çiftler kervanına katılmamanız için, size kendi düğünümden detaylarla biraz fikir vermek istiyorum.
NİKAH YOLU ÇİÇEKLERİ: Evlerinin arka bahçelerinde düğün yapan, kıskanmaktan ölüp bittiğimiz Pinterest çiftlerinin fotoğraflarında bu çiçeklerle mutlaka karşılaşmışsınızdır. Çimler, tak ve beyaz sandalyelerin oluşturduğu bütünlüğü ekstra özenli gösteren çiçekleri ,ister yapma ister gerçek olarak kullanabilirsiniz. Ben bu ayrıma çok takık olmadığım için yapma tercih ettim ama zevk sizin, keyif sizin sonuçta. Yalnız özellikle bu çiçeklerden şekil oluşturmayı kafaya koyduysanız, havanın rüzgarlı olmamasına ve meraklı misafirlerinizin nikah öncesi bu alana girmemesine dikkat etmenizde fayda var:)
dugun-kir-dugunu-nasil-susleme-yapilir-riva-destina-events
İLK DANS: Senelerdir ‘bu çift şimdi daha önce hiç mi dans etmemiş yani, ne saçma’ diye dalga geçtiğim ilk dans olayı için ders alan o gruba bizde dahil olduk efendim, evet hoşbulduk:) Eğer damat dans işlerinde çok becerikli değil ya da ritm duygusu yoksa, size de dans dersi almanızı tavsiye ediyorum. Böylece  hem çift olarak dans ederken kendinize güveniniz artıyor, hem de romantik bir müzik eşliğinde herkes size bakarken, anlamsız bir şekilde bir sağa bir sola kıvrılmanız gerekmiyor:) Biz ilk dans için Bağdat Caddesi’nde yer alan Bosstyle‘dan yardım aldık.
dugun-kir-dugunu-ilk-dans-bosstyle-dans-okulu
TAK SÜSLEMESİ: Eğer bizim gibi kır düğünü yapıyorsanız, takınızın ahşap olması genel resme rustik bir hava katar. Tak süslemesinde genelde gerçek çiçek kullanılması makbul olanı tabii ama, tüm düğün süslemesindeki çiçek bütçesini düşününce işler biraz değişebiliyor. Neticede takın üst kısımlarını kimse gelip didik didik etmediği için bence, üst kısımlarda yapay, göz hizasındaki alanlardaysa gerçek çiçek kullanmak oldukça mantıklı. Çünkü biz öyle yaptık:)

dugun-kir-dugunu-mekan-tak-suslemesi

Bu arada önemli olan detay, siz imza atarken ve nikah şahitleriyle kucaklaşırken çekilecek fotoğraflara tekabül eden çiçeklerin gerçek olması. Maliyeti düşürelim derken basit görünsün istemeyiz değil mi?
_m0a7949_1024x683
KONFETİLİ KUTLAMA: Nikah sonrasında hali hazırda oturan misafirlerin yanından geçtikten sonra, muhtemelen arkadaşlarınız sağlı sollu ayakta duruyor olacak. İşte o arkadaşlarınıza vereceğiniz konfetiler, böyle güzel anların yaşanmasına sebep oluyor.
ie7a0388_1575x1050
Konfetileri parti evlerinden hazır olarak satın alabileceğiniz gibi, kendiniz parlak ya da renkli kağıtları minik minik keserek de hazırlayabilirsiniz. Peki bu konfetileri neyin içerisine koysam şık diye düşünüyorsanız, ona da bir çözüm düşündüm tabii ki. Düğün temanıza uygun renkteki kağıtlarla hazırlanmış külahların içine yerleştirmek, konfetileri dağıtmadan yerleştirmek için en pratik yollardan biri.
dugun-susleme-detay-meyve-kutusu-destina-events
MASA DÜZENLEMESİ: Bence düğün fotoğraflarının en albenili olanları, masa süslemelerinin yakından çekilenlerinden çıkıyor. Düğününüzü farklılaştırmanın yolu, masa süslemenizin renkleri ve ince detaylarından geçiyor.
dugun-fotografcisi-gaye-yon-riva-kir-dugunu-selin-taner-oley
Ben kır düğünlerinde kullanılan pastel tonların yerine, canlı turuncu tonunu tüm süslemede baz aldım ve her şeyi ona uygun olarak hayal ettim. Masa düzenlememi nasıl yaptığımı, malzemeleri nereden aldığımı öğrenmek için bu yazımı inceleyebilirsiniz.
dugun-susleme-organizasyon-kir-dugunu-riva-masa-suslemesi
NİKAH ŞEKERİ: Gelenekselleşen ve nedense çiftlerin bir türlü değişikliğe yanaşmadığı bir konu da, nikah şekeri maalesef. Tüllü magnetler, bonibon kutuları ya da bademlerden siz de sıkılmadınız mı? Valla ben çok sıkıldım ve o yüzden Ecem’in kendi düğününde de görüp çok beğendiğim reçelleri, nikah şekeri olarak misafirlerimize vermeye karar verdim. Kavanozlar Eminönü’nden, sticker’lar bizden, reçeller de Ecem’in anneannesinden:)
dugun-organizasyon-nikah-sekeri-recel
OTURMA DÜZENİ: Davetli sayımızın 100 oluşundan faydalanarak, misafirlerin yerleşimi için farklı bir düzenek hazırladık. Daha önce bahsettiğim, davetiyelerimizi set olarak satın aldığımız site, yerleştirme konusunda da bize epey yardımcı oldu. Etrafındaki yuvarlak şeklindeki çiçeklerin hazır olduğu tasarıma biz sadece masa numaralarını ve misafirlerin isimlerini ekledik.
ie7a0163_512x768
Daha sonra saman rengi iplere yine saman rengi minik mandallarla yerleştirdik. Tüm bu düzenek için Ecem’ler büyük bir tahta hazırladı ve alanın girişine yerleştirdi. Böylece hem misafirlere yerlerini gösterecek birine ihtiyaç duyulmadı, hem de çoğu kişi kendi adının yazılı olduğu kartları hatıra olarak aldı.
 dugun-acık-hava-dugunu-kir-riva-organizasyon-oturma-plani
TATLI BÜFESİ: Yıllardır düğünle ilgili gerçekten hayalini kurduğum net bir şey vardı, o da tatlı büfesi. Şatafatlı bir pasta istemediğim için tatlı büfesi, hem içeriği zengin bir görüntü oluşturması, hem de farklılık yaratması için çok parlak bir fikir bence. Catering şirketi bizim için browni, mini kızarmış kabak tatlısı ve hindistan cevizli adını şu anda hatırlayamadığım parfeye benzeri üç tatlı hazırladı. Tahta sunum tabaklarında uzun bir masaya servis edilen tatlılara, rengarenk meyve salataları eşlik etti. Pastamızsa son yılların gözdesi naked cake’ti tabii ki. Farklı olayım diye her şeyi yapmışım, şu an tebrik ediyorum kendimi:)
ie7a0432_1024x683
FOTOĞRAF DOSTLARI: Düğünümüzün tüm fotoğraflarını canım Gaye ve eşi Armağan çekti. Bunun dışında masaları dolaşıp insanların muhabbetini bölen, zorla fotoğraflarını çekip bir de üstüne para alan bir fotoğrafçı tabii ki tutmadım. Yakın arkadaşım Sarper,masaları dolaşırken misafirlerle bizim fotoğraflarımızı çekti. Biz daha sonra hepsini bastırıp adreslerine gönderdik. Bunun dışında da sahibi yine yakın arkadaşım olan Ali, sahibi olduğu Kutumubu‘yu bize düğün hediyesi olarak takdim etti.
dugun-rganizasyon-riva-marina-kutumubu-wedding-box
Ben de tabii yine herkesten farklı olucam ya, Taner’le ikimizin yüzlerini büyük olarak bastırdım ki, düğünden kimse gelin ile damatla fotoğraf çekmeden ayrılamasın:)

dugun-fotograf-selin-taner-oley-kutumubu-wedding-box

#SelinTanerOley düğünde Jonats Couture‘ün saç ve makyaj detaylarını merak ediyorsanız hadi buraya tıklayın!

Tüm fotoğraflar Gaye Yön‘e aittir.
Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 shares