MODERN ZAMANLARIN PERİ MASALLARI

dugun-susleme-fikirleri-gelin-damat
Biraz da gösterişi seven çiftlerimizi mutlu edelim:)
Yeşillikler, pembik süsler ve eskitilmiş tahta oturma düzenleri iyi güzel de, biraz da şatafatı sevenleri düşünmek lazım. Her ne kadar gözüm sürekli rustik düğünlere kaysa da, tüm objektifliğimle üstünüze lüks atmaya her zaman hazırım:)
Çırağan, Four Seasons gibi olağanüstü diyebileceğimiz mekanlarda düğün yapmayı planlayan gelinlerimiz, illa ki modern dokunuşların olduğu bir tema seçecektir. Bana göre cam, hafif ışıltı ve hacimli çiçekler bu temanın olmazsa olmaz bileşenleri.
dugun-gelin-gelin-cicegi-nasil
Duvağın metrelerce, pastanın katlarca ve eğlencenin en canlı müziklisinden olacağını hayal ettiğim bu modern düğünlerde görmeyi arzu ettiğimiz Pembe Şampanya önerileri şöyle;
 • Bence bir düğün nerede ve nasıl yapılırsa yapılsın, onu en çok parlatan detay çiçek. Çiçeğin rengindense asıl titizlenmeniz gereken konu türü, kalitesi ve aranjman şekli. Eğer modern bir düğün yapıyorum diyorsanız, bence ilk seçeneğiniz beyaz olmalı. Hangi çiçek olmalı derseniz, bu sizin kişisel zevkinize kalmış. Ben ithal büyük gülleri kesinlikle tavsiye ederim. Madem modernsiniz bütçe konusunda da sıkıntınız yoktur diye düşünerek bunu önerdim tabii:) Beyaz beni kesmez diyorsanız da somon çiçekleri düşünebilirsiniz.

  dugun-gelin-damat-cicek-susleme-fikirleri

dugun-organizasyon-sirketleri-fiyatlari

 • Gelin yolu dediğimiz o ince uzun ve içinizden adımlarınızı sayarken bitmek bilmeyen yolun kenarlarını mum ile süslemek, düğüne romantik bir hava katacaktır. Elbette yangın yeri olmaması için bu mumları mutlaka cam kavanozlar içinde ve altlarında yükseltiler koyarak kullanmanız gerekli. Ya da daha da gösterişli olmasını istiyorsanız, yol üzerinde sağlı sollu uzun beyaz kolonlar koyarak yine cam içindeki bu mumları onların üzerine koyabilirsiniz. Tüm ışıklar kapalı ve sadece bu mumlar yanıyorken yaşanacak atmosfer, şimdiden tüylerimi diken diken etti bile.

  dugun-modern-dugun-mekan-otelleri

kir-dugunu-nerede-yapilir

 • Gelin ile damat, misaflerin karşısına çıktığı her an fişekler patlatma ne biliyim ateşler çıkarma gibi göz boyama sanatları artık çok geride kaldı. Lütfen bunu yapmayın, rica ediyorum:) Onun yerine çiçeklerinizle aynı renk minik konfeti ya da kağıtlar hazırlayıp, arkadaşlarınızdan nikah sonrası siz yürürken üzerinize atmalarını isteyebilirsiniz. Hem heyecanınızı üstünüzden atarken eğlenmenizi, hem de fotoğrafçınızın estetik kareler yakalamasını sağlayacak bu fikrimi göz ardı etmeyin.
 pembe-sampanya-dugun-susleme-fikirleri
dugun-susleme-fikirleri-nikah
 • Şimdi de modern temalı düğününüze biraz ışıltı ekleyelim. Tabii ben demiyorum ki bu ışıltıyı gelinlik ya da makyajınızda kullanın, aman ha! Masa dekorasyonunda ya da misafir kartlarınızda kullanacağınız sim, düğününüzü ilham aldığınız rakiplerinizden ayıracaktır. Sonuçta, masa numaralarını ya da oturma düzenini hazırlarken simli kartlar kullanmanın kimseyi bir zararı yok.
pembe-sampanya-dugun-gelin-damat-pasta
pembe-sampanya-masa-duzeni-susleme
pembe-sampanya-dugun-fikirleri
 • Süslemede size özel detaylar olması, modern zamanların olmazsa olmazı bence. Unutmayın, herkesle aynı şeyi yaparsanız zaman tünelinde kaybolup gidersiniz. Herhalde tüm bunlar sosyal medya paylaşımlarımız için, yalan mı:) O zaman nikah sonrası bir Pembe Şampanya patlatıyoruz değil mi gençler? Mesela misafirlerinize dağıtılacak olan şampanya kadehlerinin yanına iliştirilecek ve üzerine sizin isimleriniz ile tarihin yazılı olduğu bir detay hazırlasanız ne kadar süper olurdu! İlham aldığım örnekteki materyal biraz pahalı olsa da size bunu daha ucuza mal edebileceğiniz malzemeleri başka bir yazımda önereceğim.
pembe-sampanya-dugun-organizasyon-kutlama
 • Modern ama ucuz olsun diyenleriniz varsa o gelinlerimiz için de, bizim rustik detaylardan fikir çalarak, alttaki masa düzenlemesinde kullanabileceğiniz minik çiçekleri sizinle paylaşmak istiyorum. Kadehler ile kapatarak, şık ve o istediğimiz ‘modern’ hissiyatı verecek düzenlemeyi, mutlaka bir kenara not edin.
pembe-sampanya-dugun-fikirkeri-masa-duzeni
 • Bu güne kadar masa düzenlemesinde gördüğünüz tahta tuvalleri, beyaz fonları, kara tahtaları unutun. Üzerine altın renkli kalem ve el yazıyla yazılmış isminizi ararken, kendinizi sosyetik bir baloya davet edilmiş gibi hissedeceğiniz cam çerçevelere merhaba deyin. Tabii bunu da patlatmanın en pratik yolu üzerine biraz çiçek eklemek. Çiçek her zaman cepte:)
dugun-susleme-fikirleri-davetli-listesi
dugun-suslemesi-modern-dugun
 • Son olarak yine kendimi tutamayıp çiçekli, böcekli masa düzeni malzemelerini buraya da sıkıştırmak istedim. Çünkü elinizde bu malzemeler varsa ve bunları kullanarak nasıl modern bir hava yaratacağım diye de düşünüyor olabilirsiniz. Formülü açıklıyorum, farklı desenli tabakları bir arada kullanarak bir set hazırlamak, çiçekleri vazo içine koymak yerine yuvarlak ya da kalp şeklinde şekil oluşturarak masaya yerleştirmek, dore ya da bakır renginde çatal bıçak kullanmak ya da peçetelerin üzerine misafirlerinizin isimlerini nakış olarak işletmek, size hayal ettiğinizden fazlasını verecektir.
  dugun-fikirleri-susleme-nasil-yapilir
  dugun-gelin-damat-cicek-susleme-fikirleri
Umarım her yerinden rustik, vintage ve pembe detaylar çıkan bu yeni gelinin modern düğün fikirlerini beğenirsiniz:)
Etiketler:, , , , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 shares