Kızlar Bekarlığa Veda Partimde Ne Giyecek?

dress-code-bridal-party
Bazılarının en az düğün kadar önem verdiği bu günü ister kop kop bir partiyle, isterseniz de mini bir arkadaş buluşmasıyla kutlayın. Ben mekana karışmıyorum, sadece her şey uyumlu olsun diyorum:)
İnsanın düğünü, gün batımına karşı yeşillikler içinde ve de nehir kıyısında olunca her şey mükemmel olsun istiyor haliyle. Bazı arkadaşlarımın pek hoşuna gitmese de, bu görüntünün bozulmaması için onlardan hep yumuşak tonlu elbiseler giymelerini rica etmiştim. Ama çok da güzel oldu:)
Aynısını bekarlığa veda partimde de istemiştim ve sonuç yine aynı! Çeşme’de yaptığımız partide herkes bronz olunca, beyaz giymelerini istemem kaçınılmazdı. Eminönü’nden aldığım taş bezeli kumaşlarla hazırladığım saç aksesuarları ve beyazlar içindeki grubumuz, her ne kadar sokaklarda biraz dikkat çekse de, çok eğlendiğimizi söylemesem olmaz.
Tüm bunları anlatmamın sebebi, sizin için özel olan günlerde davet ettiğiniz arkadaşlarınızın kıyafetlerine karışmak aslında ayıp değil, suç da değil. Yani karışın güzel oluyor:)
Peki bekarlığa veda partinize davet ettiğiniz arkadaşlarınızdan ne giymelerini, nasıl mı isteyeceksiniz? İşte ipuçlarım,
1. Düğünde tek beyaz siz olacağınız için – benim için bu kural hiç önemli olmasa da, genele hitap ediyorum ve tabii ki de öyle olacak diyorum – bırakın partinizde kızlar beyaz elbiseler giysinler. Herkese yakışan bir renk olmasının yanı sıra, fotoğraflarda da çok ama çok uyumlu görüneceğinize garanti veriyorum. Hem siyah giymelerinden iyidir değil mi:)
2. Renk kararını mevsimi de düşünerek karar verebilirsiniz. Yağmur ve fırtınalı bir günde insanlardan beyaz giymelerini istemek, sizin için biraz şımarık bir imaj çizebilir. Koyu renkli de olsa hafif ışıltılı bir tema, partinizin enerjisini arttırmaya yetecektir.
3. Hala mı kafanız karışık, o zaman biraz da lokasyonu düşünerek fikir üretelim mi? Mesela partiniz yaz aylarında ve gece olacaksa renk belirtmeksizin kısa elbise giymelerini isteyebilirsiniz. Ama partiniz akşam üstü güzel bahçeli bir kafedeyse jean şort ve beyaz tişört giymeleri bence çok tatlı olacaktır. Kamu spotu: Abartı her zaman iyi birşey değildir:)
4. Her şeyin ‘çok’ olanından sakının. Arkadaşlarınızdan çok kısa, çok dar, çok dikkat çekici, çok parlak gibi kıyafetler giymelerini istemezseniz, gece güzel biter:)

Bekarlığa Vedanızda arkadaşlarınıza verebileceğiniz farklı hediye önerilerimi buradan inceleyebilirsiniz.

Etiketler:, , , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 shares