Kış Düğünlerinde Samimi Bir Ortam Yaratmanın 5 Kuralı

Oturmaya mı geldik, hadi kalkın oynayalım:)
Soğuk havalarda düğün yapıyorsanız misafirlerinizi ortama ısındırmak ve dışarıdaki hüzünlü havayı unutturmak için bir takım atraksiyonlara girmeniz gerekebilir. Sonuçta yarattığınız mutluluk ortamına ne kadar çok kişi ortak olursa, düğününüz o kadar unutulmaz ve eğlenceli geçecektir.
kis-ve-sonbahar-dugunleri-icin-susleme-onerileri
Peki kış ya da sonbahar aylarında düğün ya da nişan, söz gibi diğer özel kutlamalarınızı yapıyorsanız, misafirlerinizi nasıl mutlu edebilirsiniz? İşte Pembe Şampanya ipuçları;
 • Misafirleri karşılayan bir sıcak çikolata masası hazırlayabilirsiniz. Gelenlere yerlerini gösteren bir arkadaşınız ya da organizasyondan bir kişi var ise, bu ikramları kendileri yapabilirler. Çikolatanın herkesi mutlu etmesi ve yüzleri bir anda güldürmesinin yanı sıra, bir bardak sıcak çikolatanın kar kış kıyametten gelen misafirlerin ellerini ısıtması bu önerimi diğerleri arasında biraz parlatacaktır.

sicak4

 • Düğün için kiraladığınız alanı süslerken, ışıkları kullanmanız siz dahil tüm misafirleri bir kutlama havasına sokacaktır. Tabi bu ışıkları seçerken kendinizi yılbaşı coşkusuna çok fazla kaptırmamanız gerekiyor. Mekanın sadece bir köşesinde olsa bile, sade ama ışıl ışıl bir görüntü herkesin içini ısıtacaktır.

  dugun-sonbahar-dugunleri-susleme-fikirleri

 • Eğer soğuk havalarda düğününüzü planlıyorsanız düğün pastanıza, sadece görselliğiyle bile insanın içini ısıtacak tatlıların eşlik etmesini öneririm. Bal kabağı tatlısı, sıcak çikolata soslu kek ya da kızarmış marşmelovlar bu konuda size epey yardımcı olacaktır.

  kis-dugun-tatli-onerisi-balkabaği-tatlisi

 • Misafirlerinizi görsel olarak sunduklarınız ve damaklarına hitap edecek tadlarla düğününüze ısındırdığınıza göre, şimdi sıra duygularda. Unutmayın yemek, içmek her şey unutulur, ama duygular ve kokular asla. Bu yüzden siz de düğün ya da diğer özel gün kutlamalarınızda misafirlerinize verdiğiniz değeri, onlarda hoş hisler bırakacak küçük oyunlarla göstermelisiniz. Düğününüz kaç kişilik olursa olsun birebir olarak tüm davetlilerle ilgilenemeyeceğiniz için, önemli olan birbirini seven ve ortak muhabbet konuları bulabilecek kişileri oturma planında birlikte konumlandırmalısınız. Bence kış düğünlerinde uzun piknik masaları yarattığı samimi ortam sayesinde, hem birbirini tanıyan ama uzun zamandır görüşemeyen kişileri bayram sofrası misali yakınlaştıracak, hem de yeni arkadaşlıkların kurulmasına sebep olacaktır.

  kis-dugunu-organizasyon-susleme-gelin-damat-fotografci

 • Masa süslemesinde ister şamdanlı ister daha minimalist süslerle buluşturacağınız mumlar, misafirlerinizi eski hoş anılarını hatırlamasını sağlayabilir. Aynı zamanda ortama ekstra bir romantiklik katan mumların, vanilya, tarçın ya da elma esanslı olanlarını tercih etmeniz, düğününüzü unutulmaz kılmaya yetecektir.
 dugun-kis-dugunu-suslemesi-masa-dekorasyon-fikirleri

İlham veren sonbahar buket önerilerimi buradan inceleyebilirsiniz.

Buna da göz atın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir