KIR DÜĞÜNLERİNE AYAK UYDURAN DAMATLIKLAR

rustik-dugun-gelin-damat
Hep derim, düğün organize ederken önce temaya karar vermek gerekir. Aklınızda dönüş dolaşan onlarca alternatifi bir anda silip atmanıza yarayan tema seçiminiz sonrasında, ihtiyacınız olanları hayata geçirmek artık çok daha kolay bir hal alır.
Genelde bu düğün işlerinde tüm kararlarda son söz, tabii ki gelin kızlarımızın oluyor evet. Ama yine de seçimleri yaparken damatların en azından nefret etmediği bir dünya yaratırsanız daha iyi olur gibi geliyor bana. Aksi takdirde Facebook’ta dönen ‘Yeni Gelinlerin Tatliş Sunumları’ndan öteye gitmek imkansız bir hal alıyor çünkü:)
Son dönemlerde en çok tercih edilen ve haliyle benim de Pembe Şampanya‘da sıkça bahsettiğim Rustik Düğünler, düğün yapmasanız bile kafanızı dağıtacak çok güzel detaylarla dolu. Ben de bu sebeple biraz değişiklik yapıp ilgimi, kır düğünü hazırlığı yapan çiftlerimiz için beğendiğim damatlıklara yöneltmeye karar verdim.
  • İster rustik ister kır düğünü, damatlıkların olmazsa olmazı bence yaka çiçeği. Gelin buketinin hazırlandığı çiçekçide, arkasında iğne bulundurularak hazırlanması makbul olan bu çiçeklerin, kesinlikle gerçek olması gerekiyor. Boyutu ve aranjmanı size kalmış ancak, damatların kocaman yaka çiçeklerinden hoşlanmadıklarını da eklemeden geçemeyeceğim. Hatta bu çiçeklerden her iki tarafın babasına ve damadın yakın arkadaşları için de yaptırırsanız, düğün öncesi çekilen fotoğraflarda eğlenceli kareler elde edebilirsiniz.
kir-dugunu-sonbahar-damat-damatlik
dugun-kir-dugunu-gelin-gelinlik-damat-damatlik-cicek
  • Kır düğünü yapıyorsunuz diye damadı papyon takmaya zorlamamalısınız. Kravat kulağa bile ‘baba işi’ olarak gelse de, temanıza uygun seçeceğiniz bir modellerharikalar yaratabilirsiniz. Desenlilerde pötikareliler, düzlerdeyse açık uçuk mavi ya da kırık beyazları tercih ederseniz, damat sizin muhtemelen dillere destan olan gelinliğinizin yanında sırıtmayacaktır.
kir-dugunu-konsepti-organizasyon-sirketi-gelin-gelinlik-modelleri
dugun-gelin-gelinlik-damat-damatlik-smokin
  • Ama bana sorarsanız bu temanın gereği papyon takmaktır:) E neden kravattan bahsettim o zaman değil mi? Valla tek amacım damatlar da mutlu olsun, sevenler buluşsun:) Neyse papyon diyorduk.. Smokin bakarken size sunulan çift katlı papyon modellerini tercih etmeniz, damadın kombininin dolu dolu görünmesini sağlayacaktır. Kullanacağınız papyon, damatlığın rengiyle aynı olabileceği gibi tamamlayıcı renklerde hatta sizin çiçeğinizin içine bulunan dikkat çekici bir renk de olabilir.
rustik-dugun-kosenpti-damat
dugun-kir-dugunu-gelin-gelinlik-modelleri-damat-damatlik-modelleri
  • Yaz boyunca instagram düğünlerinde sıkça rastladığımız askılar da, kır düğünü için damatların tercih edebileceği aksesuarlardan. Damatlığa modern bir hava katan askıları, gömleğinizin bir yada iki ton koyusunda kullanmanız gerektiğini de söyleyelim. Askı kullanmak istemeyen ama tüm gece ceketle takılmak istemeyen damatlar da, yelek fikrine şimdiden alışmaya başlasınlar bence. Siz kendinizi dans ederken dağıtırken, gömlek ve pantolonunuzun jantiliğini tüm gece koruyan yelekleri, smokininizi aldığınız markadan temin edebilirsiniz.
kir-dugunu-gelin-damat-damatlik
dugun-kir-dugunu-damat-damatlik-smokin-aski
Çizdiğim damatlık imajını hayata geçirebilmeniz için gelinliğin de kır düğününe uygun, sade bir model olması gerektiğini unutmamanız dileğiyle:) Sevgiler…

Düğün menü tasarım ve modelleri hakkında yazımı buradan okuyabilirsiniz.

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 shares