İmzadan Önce Son Çıkış

Gelinlerin düğünden önce planladıkları bir yana, damatlar da üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeli ki, her şey süt liman gitsin öyle değil mi?
Biz kızlar zaten senelerce düğünüm nerde olacak, nasıl bir gelinlik giymeliyim, ne kadar kilo vermeliyim gibi milyonlarca soru ve problemle uğraşıyoruz. Düğün organizasyonunda ne kadar birlikte hareket ediliyormuş gibi davranılsa da, herkes kabul etmeli ki aslında her şeye gelinler karar veriyor.
 dugun-gelin-gelinlik-damat-smokin-kontrol
Hal böyle olunca bizim üzerimizdeki sorumluluğu biraz da olsa hafifletmek canımız damatlara düşüyor. En azından kendi ve nikah şahitlerinin kılık kıyafetleriyle ilgilenseler, o bile bize yeter. İlgilenmek derken bizim üzerinden ikinci kez geçmek zorunda kalmayacağımız kadar bir ilgiden bahsediyorum, lütfen yanlış anlaşılma olmasın:)
İşte ben de tüm bu sebeplerden ötürü, damatların düğün günü dikkat etmesi gereken ve sadece dört maddeden oluşan bir ‘to do’ listesi hazırladım. Yazının linkini şimdiden sevdiceğinize mail atabilirsiniz bence:)
  • Yaka Çiçeği Kontrolü: Yaka çiçeğinin sol tarafta takılı olduğundan emin olun. Neden sol derseniz, bunun sebebini tam olarak ben de bilmiyorum, ama kalbin hizasında olduğu için diyelim romantik olsun:) Düğünde kullanılan tüm yaka çiçeklerinin, gelinin aylarca hazırlayıp yarattığı ahengi bozmaması için aynı ebatlarda olmasına da mutlaka dikkat edin.
  • Stres Kontrolü: Günün erken saatlerinde başlayan ve heyecanın giderek endişe hatta sinire bıraktığı son dakikalarda, stresinizi kontrol etmeniz çok önemli. Bunu yaparken abartıya kaçmamaya özen gösterin. Zira nikah yolunda ağzınızda sakız olması düğün videosunda pek hoş karşılanmayacaktır:)
  • Cep Kontrolü: Özellikle açık renk smokin giyiyorsanız, pantolon ve ceket cebinizin boş olduğundan emin olmalısınız. Cep telefonundan ayrılamayan damatlar bu kuralı şimdiden bir yerlere not etmeli. Son dakikaya kadar her şeyi paylaşmadan duramam diyorsanız da, telefonunuzu şahidinize verebilirsiniz.
  • Mükemmeliyet Kontrolü: Ayakkabı bağcıklarınız, kol düğmeleriniz gibi smokininize dair her ince ayrıntıya, taka doğru yürümeden önce son kez göz gezdirmelisiniz. Ayrıca nikah şahitleriniz, kardeşiniz, babanız ve fotoğraflarda görünecek sizin tarafınızdan herkesin kontrolü de size ait, unutmayın:)

dugun-planlarken-dikkat-edilmesi-gereken-10-kural

Kır düğünlerine ayak uyduran damatlık ile ilgili yazımı buradan okuyabilirsiniz.

Buna da göz atın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir