İlham Veren Gelin Buketleri

Sonbaharın hüznünü boşverin. Gelin, sararan yaprakların düşmeye başlamasıyla bizi farklı bir ruh haline büründüren bu mevsimin güzelliklerini birlikte yaşayalım.
 wedding-bride-fall-bouquets
Ben yazın evlendiğim için sanırım Pembe Şampanya‘yı hep yaz düğünleri ve onların rengarenk detaylarıyla donattım. Bunu şimdi fark etmiş olsam da, sonbahar düğünlerinden bahsetmek için geç kalmış sayılmam değil mi?
dugun-gelin-gelinlik-damat-kir-dugunu-cicekbuketleri
Sonbahar denince akla hemen hüzün ve onun uzantısı olan tonlar gelse de, bana hep romantikliği anımsatıyor. Yaz çocuğu olmamdan ötürü soğuğu hiç sevmesem de, bence sonbahar düğünleri ve özellikle de gelinlerinin ayrı bir havası var.
 sonbahar-dugun-gelin-buket-modelleri
Sonbaharda evlenecekler için fikir alabilecekleri tüm düğün detaylarından bu haftadan itibaren bahsetmeye başlayacağım ama önceliği her zaman söylediğim gibi, düğün günün başrolündeki çiçeklere vermek istiyorum.
 gelin-buket-sonbahar
Gökyüzünün kapalı olduğu günlerde evleniyorsunuz diye çiçeğinizin sönük renklerde olmasına hiç gerek yok bence. Ne demişler ‘havalar nasıl olursa olsun, sizin havanız güzel olsun. Bence sizin içiniz, kalbiniz ve modunuz nasıl istiyorsa çiçeğiniz de ona göre olmalı. Çünkü bu özel günde her detayın sizi mutlu edecek şekilde olması çok ama çok önemli.
 dugun-gelin-gelinlik-gelin-cciegi-beyaz-buketler
Bu aylarda evleniyorsanız kasımpatı ya da saraypatı ve taç şeklinde yapraklar size çok yardımcı olacak. Mevsimin çiçekleriyle ister rustik, ister rengarenk, isterseniz de daha sade görünümlü çiçek buketleri tasarlayabilirsiniz. Turuncu, sarı, koyu yeşil ve bordo bence yardım alabileceğiniz ana renkler. Bu renklerden en az iki tanesini seçtikten sonra inanın işiniz daha kolaylaşacak.
 dugun-gelin-gelinlik-sonbahar-buketleri
Benim gibi hangi ayda olursak olalım içi kıpır kıpır olan gelinler, kır düğününe hazırlanıyormuş gibi rustik bir buket hazırlamak istiyorsa da onlara önerim, akçaağaç yaprağı, sezonun minik meyveleri, buğday ve biraz da yeşillikle haşır neşir olmaları.
dugun-gelin-gelinlik-damat-smokin-dugun-mekanlari-dugun-organizasyon-cicek
Hello Bride markası ile Instagram üzerinden iletişime geçerek bu birbirinden güzel buketlerden sipariş verebilirsiniz.

Buna da göz atın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir