Gelinlik Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Hayallerinizdeki düğün için her şey hazır olabilir, hatta damat bile! Peki siz kendinizi içinde en güzel ve rahat hissettiğiniz gelinliği buldunuz mu?
Genelde en güzel gelinlikler, en rahatsız olanlardır şeklinde yapılan genelleme, bana göre tamamen geçersiz. Tüm akşam sürekli karnınızı içinize çekip, her fotoğraf çekiminde gelinliğin neresi gözükmese zayıf dururum sorunsalıyla uğraşıp, gönlünüzce dans edemedikten sonra ne anladım ben o gelinlikten?
Hele ki tüm gece tek bir gelinlik giyecekseniz, seçiminize daha da çok dikkat etmeniz gerekiyor bence. Hem içinize sinecek, hem de bütçenize verdiği zarara değecek bir gelinlik seçmeden önce bu önerilerimi dikkate almanızı tavsiye ediyorum;
– Gelinlik o fiyata değiyor mu diye kendinize bir kaç kere sormanızda fayda var. Ben demiyorum ki civarda hatta yakın illerdeki tüm gelinlik mağazalarını gezin ve fiyat karşılaştırması yapın, ama en azından bir kaç birbirine yakın model arasında kararsız kaldıysanız, fiyat kalite dengesini kafanızda iyice oturtmalısınız.
– Yıllardır hayalini kurduğunuz gelinlik size de çok yakışacak diye bir kural yok. Unutmayın, sizi en güzel gösterecek gelinlik vücut tipinize ve düğün temanıza en uygun olanı olacaktır. Kır düğününde kabarık gelinlik giymek ne kadar komikse, hafif toplu bir gelinin straplez bir model tercih etmesi o kadar yanlış.
– Takip ettiğiniz markaların geçtiğimiz senelerde yaptığı indirim zamanlarını not edip, beğendiğiniz modellerin hemen tükeneceğini düşünseniz bile, indirim zamanları mağazalarını ziyaret etmelisiniz. Karşınıza ne zaman neyin çıkacağını bilemezsiniz.
– Düğün demek misafirlerden çok, gelinle damadın eğlendiği bir gece olmalı bence. Bu sebepten, gelinliğiniz içinde rahat dans edebilmeniz çok önemli. Eğer içinde robot gibi hareket ettiğiniz o modeli almayı kafaya taktıysanız, gecenin ilerleyen saatleri için bir gelinlik daha seçmenizi tavsiye ediyorum.
– Gelinlik denemeye daha önceki yazılarımda da bahsettiğim gibi yalnız, sadece anneniz ya da sadece sevdiceğinizle birlikte gitmelisiniz. Bu konuda ne kadar çok insanın fikrini alırsanız, kafanız o kadar karışacaktır bana güvenin. Tabii ki herkesin seveceği bir gelinlik almak istersiniz ama asıl önemli olan, düğününüzde sizin kendinizi beğenmeniz.
Hello Bride markasının gelinlik koleksiyonunu incelemek için Instagram hesabını ziyaret edebilir ya da online mağazasına göz atabilirsiniz.

Buna da göz atın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir