Evlilik Hazırlığı Yapanlar İçin Pinterest Kullanma Rehberi

Aklınızda evlilik, hatta ortada bir damat bile yokken Pinterest’te ‘eğer bir gün evlenirsem’ fikirleriyle ilham panoları hazırlayan herkes burada mı?
Size de bu konuda yardımcı olacağını düşündüğüm bu dünyalar güzeli siteyi en verimli şekilde kullanmanız için, bir nevi ‘Pinterest Kullanma Rehberi’ hazırladım. Umarım beğenirsiniz.

Pano Açmaya Başlayın

Pinterest’te dolaşmak, ordan oraya atlamak çok zevkli farkındayım ama, saatlerinizi bu muhteşem sitede harcamadan önce hemen kendinize bir hesap oluşturun ve panolarınızı hazırlamaya başlayın. Düğün sürecinizde ihtiyacınız olan fikirlere dair önceliklerinizi iyice kafanızda oturttuktan sonra, içini hemen dolduramasanız bile panolarınızı açmalısınız ki bu önceliklerinizi unutmayın.

Panolarınızı Özelleştirin

Mesela gelin buketi diye bir panonuz varsa ve eğer kır düğünü yapacaksanız bunu, canlı ve pastel renkler olmak üzere iki alt kategoriye ayırabilirsiniz. Bu yöntem size, istediğiniz çiçeğin genel havasından uzaklaşmadan farklı alternatiflere ulaştıracaktır. Bunu yaparken Pinterest’in arama kısmının size sunduğu, aynı Google’ın ‘şunu mu demek istediniz?’ şeklindeki sorusu gibi, herhangi bir kelime yazdığınızda yanına eklemeniz için onlarca kelime sunduğu arama barının keyfini sürebilirsiniz.

Farklı Hesaplardan Faydalanın

Pinterest’te, saatlerini harcayıp düğünü için ilham almak isteyen biz kızlar için mükemmel ötesi olarak adlandırabileceğim onlarca pano hazırlayan çok tatlı hesaplar var. Siz bu hesaplarda kendinizi kaybederken, aynı hesap içinde çok uzun süreler geçirmemeniz gerekiyor. Aynı arama kelimeleriyle farklı hesapların panolarında dolaşmak size, tek fikir altında farklı seçeneklerle buluşmanızı sağlayacaktır. Tabi bu arada beğendiğiniz pin’leri, ilgili panolarınıza kaydetmeyi hatta beğen butonuna da tıklamayı unutmayın.

Rüya Takımınızın Pinterest Hesabına Sızın

Gelinlik markanız, düğün organizatörünüz, DJ’niz ve düğün sürecinde birlikte çalışacağınız tüm ekibin eğer varsa Pinterest panolarını gözden geçirin. Hatta bunu, ekibi oluşturmadan önce yaparsanız bence daha iyi olur. Aklınızdakini hayata geçirecek bu kişilerin zevklerini ve daha önce yaptıkları işleri en ince ayrıntısına kadar incelemek, doğru kararlar vermenizi kolaylaştıracaktır.

Ortak Panolar Oluşturun

Eğer aile ya da arkadaşlarınızın zevkine güveniyor ve onların fikrini almadan adım atmıyorsanız, onlarla ortak panolar oluşturabilirsiniz. Bu hamle size, belki daha önce karşılaşmadığınız ya da doğru kelimeleri yazmadığınız için bir türlü bulamadığınız hayalinizdeki düğün görselini sunabilir. Yardımlaşmak neyse de yardımlaşabileceğiniz birileri varsa ne mutlu size:)

Balayınızı Pinterest’te Planlayın

Balayında günlerce sadece yatıp vakit öldürmek yerine, dinlenirken bir yandan da yeni lezzet, mekan ya da aktiviteler keşfetmek istiyorsanız, balayı rotanız için Pinterest’ten yardım alabilirsiniz. Arkadaşlarınızdan edindiğiniz kulaktan dolma öneriler yerine, gitmek istediğiniz yerlerle ilgili görsellerle desteklenen bilgiler sizi daha çok tatmin edecektir.
İşte şimdi tüm ilham çakralarınız açıldı değil mi? O zaman bir de buradan Vintage Düğün temasıyla ilgili size önerdiğim fikirlere bir bakın derim:)

Buna da göz atın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir