Evlenmeden Önce İzlenmesi Gereken Filmler

Romantik komedi hatta bir müzikal severseniz, az sonra sıralayacağım filmleri sevdiceğinizle birlikte evlenmeden önce mutlaka seyretmelisiniz. Hazır her yeri kar kaplamış ve sosyal medyada herkes birbirine izlemek için film isimleri gönderiyorken, ben de eğlenceli vakit geçirmeniz için ‘evlilik hazırlıkları’ temalı bir liste hazırlamaya karar verdim. Hadi başlayalım:)
  • En İyi Arkadaşım Evleniyor | My Best Friend’s Wedding

Benim pek hoşlanmadığım Julie Roberts’la özdeşleşen film, kimine göre romantik olsa da evli bir çifti ayırmaya yönelik girişimlerin anlatılması açısından benim için sinir bozucu. İzle geç niye sinirleniyorsun dediğinizi duyar gibiyim:) Yedi senelik arkadaşlığın erkek tarafının evlenmesiyle biçim değiştirmesini konu alan filmi, kalabalık arkadaş ortamında seyretmenizde fayda var:)
 

Nedimeler | Brides Maids

Evlilik sürecinde gelinin her anında yanında olan en yakın arkadaşlarının hikayesinin anlatıldığı film, bence gelmiş geçmiş en iyi düğün filmi olabilir. Kadınların dünyasının da en az erkeklerinki kadar iğrençliklerle dolu:) olduğunu anlatan Brides Maids’te tontiş nedime Melissa McCarthy’e bayılacaksınız.

  • Darısı Başıma | The Wedding Planner

Jennifer Lopez’in bir yandan müzik dünyasına atıldığı, bir yandan da kendini romantik komedi filmlerine adadığı 90’ları eminim ki, siz de en az benim kadar seviyorsunuzdur. Düğün ve gelinlerle ilgili muhteşem filmlere imza atan bu yılların unutulmazlarından biri de The Wedding Planner. Amerika’da ünlü bir düğün planlamacısı olan Lopez’in düzenlediği törenin damadına aşık olmasıyla başlayan olayları anlatan filmi mutlaka izlemelisiniz.

  • Zor Baba ve Dünür | Meet The Fockers
 Robert de Niro ve Ben Stiller denince akla gelen ilk şey Meet The Fockers filmi olmalı. Üç seri halinde çekilen ve bolca hasılat elde eden film, kendini sevdiği kızın babasına kabul ettirmeye ve beğendirmeye çalışan erkek hemşire Gaylord’un başına gelen olayları anlatıyor. Esprilerin asla eskimediği zamansız bir romantik komedi filmi arıyorsanız, sevgilinizle oturun ve arka arkaya serinin tüm filmlerini izleyin.

  • Kocan Kadar Konuş

Listeye bir tane de Türk filmi eklemek istedim. Belki siz Romantik Komedi’yi düşünmüş olabilirsiniz fakat, listeyi zamansız filmlerden oluşturmak istediğim için seçimim Kocan Kadar Konuş’tan yana oldu. Şu ana kadar iki film olarak çekilen serinin devamı gelecek mi bilinmez ama Ezgi Mola’nın bu role çok yakıştığı kesin. Kitaplar içinde kendine farklı bir dünya yarayan kızımızın lise aşkıyla tekrar karşılaşması ve evlenmeye karar vermesi süreçlerinde ailelerin durumlara verdiği tepkinin anlatıldığı filmi, on kere daha izlesem bıkmam. Ve bence filmin şöyle de bir literatüre geçecek sözü var ‘ Tektaş erkeğin düğünden önce yatırdığı harçtır’. İyi seyirler:))

  • İtalya Tatili | Walking On Sunshine

Benim gibi müzikal seviyorsanız, Walking On Shine’ı bilmiyor olmanız imkansız. İzlerken sık sık 80’li yılların duygusal şarkılarını duyacağınız filmde, evlenmek üzere olan çiftin başına gelmemesi gereken olaylardan biri gelmesiyle hareketlenen aşk filmini izledikten sonra hemen İtalya’ya gitmek isteyeceksiniz. Balayı için bir fikir olabilmesi açısından filmi çift olarak izlerseniz iyi olur bence:)

  • Kaçak Gelin | Runaway Bride

Julia Robets’la özdeşleşen bir diğer romantik komedi filmi de Runaway Bride. Sık sık nişanlanan fakat düğünlerinden sürekli kaçan kızımızın hikayesinin anlatıldığı filmin sıcak atmosferi, bugünlerde sevgiliniz ve size bence çok iyi gelecek.

  • Davetsiz Çapkınlar | Wedding Crashers

Düğünden önce seyretmeniz gereken filmler listesine, bayıldığım ikili Owen Wilson ve Vince Vaughn’un Wedding Crashers filmi ile devam ediyorum. Kalabalık düğünlerde nerden geldiğini anlamadığınız kişilerle daha önce hiç karşılaştınız mı? Belki bizim ülkemizde değil ama, özellikle Amerikan düğünlerinde sıkça karşılaşılan bu durumun en komik hallerini ve bir düğünün olmazsa olmazı tüm ‘gereksiz’ detaylarını bu filmde izleyebileceksiniz.

  • Gelinlerin Savaşı | Bride Wars

Mutlaka her kızın birlikte düğün hayalleri kurduğu bir çocukluk arkadaşı vardır. Peki bu iki yakın arkadaşın aynı anda evlilik teklif alması sonucunda hayalini kurdukları düğün mekanında pişti olmalarına ne dersiniz? Kate Hudson ve Anne Hathaway’in sürekli didişmesine ortak olacağınız film, evlilik danışmanlık şirketinde yaşanan mekan kriziyle hareketleniyor. Her romantik filmde olduğu gibi sonunda yine aşkın kazandığı filmde, gelinlerin düğün sürecinde yaşadığı pek çok zorluğu önceden görebileceksiniz:)

  • Vay Kaynanam Vay | Monster In Law

Yine bir Jennifer Lopez romantik komedisiyle karşınızdayım. Monster In Law filmi tamamen, düğün sürecinde gelinlerin pek de hoşlanmadığı ‘damadın annesi’ kısmıyla ilgili. Sonunda hayallerinin erkeğini bulan Lopez’in karşısında, insanı hayattan bezdiren bir ‘erkek annesi’ çıkmasıyla hareketlenen filmi bence tek başınıza seyredin:)


  • Amerikan Pastası – Düğün | American Wedding

Ergenliğimizin filmi Amerikan Pastası, sonunda evlenmeye karar veren filmin gözde çiftinin düğün hazırlıklarının, sadece iki haftalık kısa bir sürede karşılaştıkları onca zorluğa rağmen nasıl üstünden geldiklerini anlatıyor. Eğer çok sıkıldıysanız serinin tüm filmlerini arka arkaya izleyip neşelenebilirsiniz:)

Evlilik kararı sonrasında atmanız gereken ilk 10 adımı merak ediyorsanız sizi şöyle alalım.

Buna da göz atın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir