EN YARATICI DAVETİYE ÖNERİLERİ

Ruffled - photo by Julia Elizabeth Photography http://ruffledblog.com/italian-inspired-backyard-wedding
Bana davetiyeni göster sana düğünün nasıl geçeceğini anlatayım, tabii istersen:))
Düğün organizasyonunda kullanacağınız malzemelerin kaliteli olması zaten her zaman cepte, ama tema işini de en az onun kadar ciddiye almak gerekiyor bence. Kır, rustik, vintage, modern ya da bohem… Düğün temanız hangisi olursa olsun önemli olan, gelinliğinizden davetiyenize kadar tüm detayların ahenkli bir bütünlük yaratması.
 dugun-gelin-gelinlik-nikah-sekeri-davetiye-modelleri
Pek sevmeseniz de çağırmak zorunda kaldığınız arkadaşlarınız ve yüzyıllardır görüşmediğiniz akrabalara bir nevi ‘Gelin oldum beeen’ dediğiniz davetiyeniz için, size bir kaç farklı öneride bulunacağım;
 • Önceliği son yılların popüler çiçek tasarımı davetiyelerine veriyorum. Genellikle kır düğünlerinde tercih edilen bu tarzda yeşiller, minimalist çiçekler ve italik fontlar tercih edilmeli. Yalnız unutmamalısınız ki davetiyeniz sadeyse, gelinliğiniz simli ve kabarık olmamalı:)

  dugun-gelin-gelinlik-damat-damatlik-kir-dugunu-davetiye

  dugun-gelin-gelinlik-davetiye-tasarimi-cicek

 • Sosyal medyada evleneceğinizi duyurmanızı hatta, sevgilinizle ne kadar mükemmel bir çift olduğunuzu tüm takipçilerinizle paylaşmanızı sağlayan ‘Save The Date’ çekimlerini, davetiye tasarımında da kullanabilirsiniz. Bunun için Save The Date seçimini normalden bir kaç ay daha önce yapmanız gerekiyor tabii. Bu fotoğrafları davetiyede kullanmanın avantajı çok fazla model ve tasarım içinde kaybolmaya ihtiyaç duymayacak olmanız bence.

  dugun-save-the-date-tasarim

  dugun-gelin-damat-gelinlik-davetiye

 • Eğer düğününüze çağıracağınız kişilerin yoğun bir iş hayatı varsa, takvimin üzerinde düğün tarihinizin işaretli olduğu şirin tasarımlar çok işinizi görecektir. Takvimli davetiyeyi tercih etmeniz durumunda, tasarımınız klasik kare olacaksa yanına yine Save The Date çekiminizin fotoğrafını hatta minik sticker’ını ekleyebilirsiniz. Misafir sayınız fazlaysa, davetiyenizi etiket yani tag şeklinde yaptırmanız oldukça mantıklı olacaktır.

  dugun-gelin-gelinlik-davetiye-tasarimcilari

  dugun-davetiye-kisiye-ozel

 • Özellikle kır ve rustik bir temanız varsa, tahta davetiye seçmeniz bahsettiğim uyumu yakalamanız için iyi bir öneri olacaktır. Tahta tasarımında çok ucuza kaçmayıp hafif kalın tahtalar yaptırırsanız sevinirim:) Misafirlerinize özel hayatlarında da kullanabileceği, hatta iş arkadaşlarına hava atacakları bir ortam sağlamak için bu tahta davetiyeleri bardak altlığı şeklinde de hazırlatabilirsiniz.

  dugun-gelin-gelinlik-damatlık-davetiye-tasarimi-firmalari

  dugun-gelin-gelinlik-davetiye-modelleri-tahta

 • Eğer eğlenceli bir çiftseniz, üzerinde düğün bilgilerinizin yazılı olduğu balonlar bence süper bir davetiye fikri. Bunu yapan markalar olsa da eğer misafir sayınız 100’ü geçmiyorsa, bu şirin balon davetiyeleri kendiniz aşağıdaki gibi hazırlayabilirsiniz. Zira sevdiceğinizle düğün stresinizi atmak için mükemmel bir aktivite olabilir:)

  dugun-gelinlik-damat-organizasyon-sirketi-davetiye-modeli-balon

  dugun-gelin-gelinlik-davetiye-modelleri-tasarim-kisiye-ozel

 • Düğün 19.00’a başlayacak deyip bir buçuk saat insanları kokteyl salonunda bekletmek istemiyorsanız (ben bunu defalarca yaşadığım için biraz tepkiliyim), düğünün akışını detaylı bir şekilde davetiyenizde yazabilirsiniz. Kokteyl, nikah, yemek, pasta ve dans olarak bölümlere ayırmak, davetiyenizin bilgi verme görevini yerine getirecektir.
dugun-davetiye-modelleri
Size bahsettiğim davetiye modellerinden bugüne kadar en fazla bir yada iki kere görmüş biri olarak, bu önerilerimin tüm yeni evlecek çiftlerimize ulaşmasını umuyorum:)
Bekarlığa Veda Partiniz için hazırladığım en pembik hediye önerilerini buradan inceleyebilirsiniz.
Etiketler:, , , , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 shares