Düğün Süsleme Fikri: Çiçekli Avizeler

Her zaman dediğim gibi bir düğünü parlatan ve olduğundan daha şık gösteren çiçeklere gereken önemi mutlaka vermelisiniz. Peki kullanacağınız çiçeklerle misafirlerinizi şaşırtmaya ne dersiniz?
 dugun-susleme-fikirleri-cicek-avize-kis-dugunu-dekorasyon-fikirleri
Masa düzenlemesi ya da tatlı büfe süslemenizde kullanacağınız çiçeklerin hem düğün temanızda seçtiğiniz renk ile hem de gelinlik ve damatlık ile uyumlu olmasının öneminden neredeyse her yazımda bahsediyorum. Fakat bu kez düğününüz için seçtiğiniz çiçekleri farklı bir konseptle nasıl sunabileceğinizden bahsedeceğim.
 dugun-susleme-fikirleri-cicek-avize-sonbahar-dugun-teamalari
Yıllardır özellikle anneannelerimizin evinde gördüğünüz, sarmaşık düzeneklerinde kullanılan o vazoları hatırladınız mı? Heh işte şimdi o vazolar çiçeklerle birlikte düğün dekorasyonlarında, avize olarak kullanılıyor. Özel gün kutlamalarında, kişiye özel uygulamaların peşinde koşan yeni evlenecek çiftlerin çok beğeneceği bu fikrin, gelin biraz daha detaylarına inelim.
 dugun-susleme-fikirleri-cicek-avize-nasil-hazirlanir
Çiçek avizeleri ister kır, isterseniz otel düğünlerine rahatlıkla adapte edebilirsiniz. Kullanacağınız çiçeklerin renk, adet ve türlerine göre havası bir anda değişen avizeler, konumlandırma olarak da epey kullanışlı. İsterseniz mekanın ortasına ya da nikah masasının üzerine, isterseniz de  pasta keseceğiniz alana yerleştirebileceğiniz avize tasarımlarının en etkilisi bence, misafirlerin için hazırlayacağınız yemek masalarının üzerinde durması olacaktır.
dugun-susleme-fikirleri-cicek-avize-dekorasyon-masa-duzenlemesi-gelin
Düğününüze modern bir hava katacak tasarımları eğer saksılı olarak hazırlatıyorsanız çiçeklerin büyük olmasına yani saksıların çok görünmemesine dikkat etmelisiniz. Eğer saksı maliyetli oluyor derseniz, ahşap materyallerle de işinizi kolayca halledebilirsiniz.
 dugun-susleme-fikirleri-cicek-avize-secimi-masil-yapilir
Halat, ahşap kasa, şamdan ve dal gibi pek çok farklı nesneden yardım alarak da tasarlayabileceğiniz avizelerden en beğendiklerimi, özellikle önümüzdeki yaz düğün yapacak çiftler için paylaşmak istedim. Umarım beğenirsiniz <3

dugun-susleme-fikirleri-cicek-avize-yaz-dugunu-susleme-onerileir

Vintage düğün süsleme fikirlerimi incelemek için bu yazımı okuyabilirsiniz:)

Buna da göz atın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir