Düğün Süsleme Fikirleri: Tak

Hayatınızın sonuna kadar birlikte olmaya bir nevi ‘söz’ verdiğiniz, hayallerinizin gerçeğe dönüştüğü o ‘an’da en çok nerede olmak isterdiniz? Bence bu soruya verilebilecek en iyi cevap, ülke, şehir, mekan ayırt etmeksizin çift olarak sizi en iyi yansıtan takın altında olmalı.
4edd1c8e777c08a0b1e52ced3d215cd2
Tak deyip geçmeyin, çiçekler gerçek mi olacak yoksa yapay mı, kaliteli tülleri nereden bulacağız, peki ya nikah saati rüzgar nerden esiyordu? Düğün planlamanın çok detaylı ve özen isteyen bir iş olduğunu kabul ederek işe başlayabilirsiniz:)
Siz tüm coşkunuzla EVET derken, altında duracağınız takın modeli çok önemli. Hem tüm misafirlerin sosyal medya hesaplarında paylaşacağı, hem de fotoğraf ve video ekibinizin düğünün ilk karesi olarak çekeceği bu anda, hayallerinizdeki atmosferin yakalanması adına, gereken değerin verilmediğini düşündüğüm tak olayından bahsetmek istiyorum size.
dugun-kir-dugunude-tak-nasil-olmali
Temanıza uygun seçmeniz gereken tak modelinde, kır, sahil ya da otel düğünü gibi bir ayrım yapmaya gerek duymuyorum. Çünkü siz beğendikten sonra, tüm süsleme detaylarını kendi zevkinize göre adapte edebileceğinizi biliyorum.

kir-dugunu-fikirleri-dugun-hazirliklari-cicek

  • Çiçek mevzusu takların olmazsa olmazı tabii ki. Organizasyon şirketleri tak süslemelerinin tamamının gerçek çiçekten olması gerektiğini söylese de tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim ki, gerçek ve yapay çiçeklerin bir arada olmasının hiç bir zararı yok. Fotoğraflarda yakın olarak çıkacak göz hizası dışında kalan yerleri yapay çiçeklerle süsleyerek, maliyeti epey düşürebilirsiniz. Yeter ki çiçekleriniz, genel düğün süsleme renk ve temanıza uygun olsun.

dugun-organizasyon-kir-dugunu-tak-modelleri-cicek-buket dugun-organizasyon-kir-dugunu-tak-modelleri-cicek

  • Tül kullanarak da elbet takları süslemeniz mümkün. Yine tak olarak kullanacağınız iskeletin iki yanına, temanıza uygun renkte seçeceğiniz tülleri sağ ve sola çekerek, bağlama yerlerinde farklılıklar yaratabilirsiniz. Zevkinize göre kadife ya da saten kurdele, yapay ya da gerçek çiçekler, dallar ya da peçete süsleri takarak kendinize özgü bir model yaratabilirsiniz.

dugun-organizasyon-gelinlik-tak-modelleri

Abby Jiu

  • Eğer elinizde merdiven varsa, onu tül, çiçek, mum ya da vazolar eşliğinde tak haline dönüştürebilirsiniz. Canlı renklerin hakim olduğu düğün temalarında kendini daha çok gösteren bu uygulama hem düşük maliyetli, hem de insanların dikkatini çekecek cinsten olduğu için yeni evleneceklere özellikle tavsiye ediyorum.

dugun-kir-dugunu-dekorasyon-fikirleri-nasil-hazirlanilir

  • Özellikle yılbaşı öncesi şehrin aldığı o ışıl ışıl görüntü çift olarak sizi çok mutlu ediyorsa, tak süslemenizde ışıkları kullanmanız çok tatlı görünecektir bence. Hani derler ya iki gönül bir olunca, samanlık seyran olurmuş. İşte bizim ki de o hesap, eğer sizi mutlu eden bir detay bulduysanız, insanların ne düşüneceğine çok da takılmamak gerekiyor.

    2

  • Düğününüz için, yeni yeni tercih edilmeye başlanan bohem düğün temasını seçtiyseniz otantik bir tak hazırlayabilirsiniz. Kalın tahta bir tak iskeleti, hasırdan avizeler, kocaman çiçekler ve dekorasyonda yeni trend makromeleri kullanarak, istediğiniz dekoratif köşeyi oluşturabilirsiniz.

dugun-organizasyon-kir-dugunu-tak-modelleri-macrame

dugun-organizasyon-kir-dugunu-tak-modelleri-bohem-tema

  • Kır düğünü yapanların avantajlarından biri de, takı ağaçlardan yardım alarak oluşturabilmeleri bence. Neredeyse her tak süslemesinde kullanılan malzemelerden miktar olarak daha az ihtiyaç duyacağınız bu model için, düğün mekanını seçerken ağaç kontrolü yapmayı ihmal etmeyin:)

dugun-organizasyon-kir-dugunu-tak-modelleri-ucuz-fikirler

  • Kafanız çok karıştıysa, temanızda kullandığınız süsleme detaylarından yardım alarak takınızı hazırlayabilirsiniz. Eğer rengarenk ve eğlenceli bir temanız varsa taktan kurdeleler, rustik bir temaya sahipseniz de tahta dekoratif objeler sarkıtabilirsiniz.

dugun-organizasyon-kir-dugunu-tak-modelleri-suslu-modeller

dugun-organizasyon-kir-dugunu-tak-modelleri-pastel-cicekler

  • Son olarak bunlar beni kesmez diyorsanız, nikahınız kıyılırken tüm şahitleri içine alacak şekilde büyük bir straforu komple çiçekle kaplayabilirsiniz. Yine gerçek çiçeklerin arasına yapay çiçekleri serpiştirerek bu düzeneği hazırlatmanızda fayda görüyorum. Çünkü düğün için ayırdığınız çiçek bütçesinin hepsinin taka gitmesini istemiyorum:)

dugun-organizasyon-kir-dugunu-tak-modelleri-gercek-cicek
dugun-organizasyon-kir-dugunu-tak-modelleri-bodrum

Yeni düğün süsleme trendlerinden Çiçekli Avizeler hakkında bilgi edinmek için bu yazımı okuyabilirsiniz.

Buna da göz atın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir