Düğün Süsleme Fikirleri: Tahta Kasa

Özellikle ahşapların ön planda olduğu rustik bir düğün planlaması içindeyseniz hayalinizdeki dekorasyona, tahta kasalarla kolayca ulaşabilirsiniz.

dugun-fikir-tahta-kasa

Temin etmesi en kolay düğün dekorasyon objelerinden tahta kasaları, ister olduğu renkte kullanın, isterseniz beyaza boyayın. Maliyeti düşük hatta mahalle manavınızla aranız iyiyse sıfır olan bu kasaları, pek çok farklı köşede kullanarak harikalar yaratabilirsiniz.

-Nikah yolunuz için aralarında halat şeklinde ipler olan demir çubuklar ya da uzun cam vazolar gibi alışılmış uygulamaların dışında bir fikir arıyorsanız, tahta kasalar aklınızdakiler arasında en pratiği olacak. İsterseniz nikah yolunuz boyunca küçüklü büyüklü tahta kasaların üzerine çiçek, isterseniz de mumlar koyarak bu fikri uygulayabilirsiniz.

dugun-acik-hava-dugunu-bahar-konsepti

dugun-dekorasyon-fikirleri-beyaz

-Masa süslemesinde kullanacağınız çiçekleri vazo ya da kavanozlara koymak istemiyorsanız, yine tahta kasalar size bu konuda çok yardımcı olacak. İster dikdörtgen, isterseniz de kare olarak kestireceğiniz kasalar rustik temalı düğününüzün en göz alıcı köşesini yaratacak.

dugun-dekorasyon-masa-cicekleri

-Daha önce bu yazımda bahsettiğim gibi, özellikle bahar aylarından itibaren çiçekli avizeleri düğünlerde ve özel gün kutlamalarında sıkça göreceğimizi düşünüyorum. Çok farklı materyaller ile hazırlanabilen bu avizelerin en uygun fiyatlısını tahta kasalar eşliğinde siz de kendi düğününüze adapte edebilirsiniz.

dugun-dekorasyon-fikirleri-cicek

-Eğer düğün temanızda rustik ama biraz da romantik öğeler bulunsun istiyorsanız, mekanın bir köşesini mutlaka anılara ayırmalısınız. Kendinizin ve eşinizin çocukluk fotoğrafları, aile büyüklerinizin siyah beyaz düğün fotoğrafları bu köşeye anlam katmanızda size yardımcı olacak nesnelerden olacak. Beyaz, gold ya da tahta çerçeveler ve bir kaç minik vazoya koyacağınız zevkinize göre beyaz ya da renkli çiçekleri, tahta kasalarla buluşturduğunuzda ortaya çıkan görüntüye siz bile inanamayacaksınız.

dugun-dekorasyon-fikirleri-fotograf-kosesi

-Genellikle rustik temalı düğünlerde, düğün pastası servisi için kullanılan ahşap kütüklerden sıkıldıysanız, tahta kasalar yine sizin için iyi bir alternatif olacak. Fotoğraflarda çıkacak şekilde kasanın ön kısmına çift olarak isimleriniz de yazılırsa, misafirleriniz düğünün sonunda mükemmel bir ana şahitlik edeceklerine eminim.

dugun-pastasi-onerileri-dekorasyon

-Düğün pastanızın yanında bir de misafirleriniz için tatlı büfesi hazırlıyor ve sunduklarınız için lezzete olduğu kadar sunuma da önem veriyorsanız, tahta kasalar hayatınızı kurtaracak. Özellikle cupcake gibi az yer kaplayan tatlıları seçtiyseniz, kasaları kullanarak servis tabağı arayışına da girmenize gerek kalmayacak.

dugun-fikir-tahta-kasa

-Aynı tatlı köşesinde olduğu gibi içecekler konusunda da açık büfe mantığında ilerliyorsanız, rengarenk kokteylleri musluklu damacanalara koyarak düğün fotoğrafçınız için bol malzeme verecek bir köşe yaratabilirsiniz. Kalabalık esnasında etrafın çok dağılmaması ve ortamın daha güzel görünmesi için damacanaların altında tahta kasalar koyarak pratik yollu bir yükselti sağlayabilirsiniz.

yaz-dugunu-catering-onerileri

-Misafirlerinizin oturma düzeni için saman rengi iplerin üzerine mandalla isim yazmak, benim kendiminde uyguladığı en sevdiğim yöntemlerden biri. Fakat bunu yapmak için mekanda yeterli alana sahip değilseniz ya da misafir sayınız çoksa, yan yana koyacağınız kasaların içine, bu uygulamanın küçültülmüş halini uygulayabilirsiniz.

dugun-yaz-tahta-rustik-oturma-duzeni

-Misafirleriniz için mekanın girişine konumlandıracağınız karşılama masasının da özenilmiş ve süslenmiş görünmesini istiyorsanız, üst üste iki üç kasayı içlerinde çiçek ya da temanıza uygun kandiller koyarak şenlendirebilirsiniz.

dugun-organizasyon-susleme-karsilama-masasi
dugun-organizasyon-planlamasi-nasil-olmali

-Bohem temalı bir düğün hazırlığı içindeyseniz ve sade bir tak tasarımı hazırladıysanız, muhtemelen nikahın kıyılacağı alana sereceğiniz halının her iki yanına kasalar içinde çiçekler koyarak ortamı daha göz alıcı bir hale büründürebilirsiniz.

dugun-fikirleri-bohem-dugun-dekorasyon-nasil-olmali

-Ve son önerim de, özellikle plaj düğünü yapacakların sıkça tercih ettiği flip-flop yani parmak arası terlikleri, temadan şaşmadan nasıl yerleştireceğiniz konusunda. Hem kumsala hem de rustik temanıza uyacak en kolay çözüm yine benim tahta kasalardan geçiyor.

yaz-dugunu-sahil-dugunu-dans

Beyaz Düğün Pasta Önerilerim İçin Bu Yazımı İnceleyebilirsiniz.

Buna da göz atın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir