dugun-pastasi-cupcake-gelin-damat
Gelelim düğünün en vahşi anına.. Yani pasta kesim merasimine:)
Niye vahşi dediğimi tahmin ediyorsunuzdur diye düşünüyorum. O minnoş pastayı, palayla kesenin siz olduğunu unuttunuz mu yoksa??
Büyük bölümü maketten oluşan fakat kat kat olması sebebiyle oldukça gösterişli duran ve sizi zengin gösteren o bayıldığınız düğün pastaları var ya, artık onları unutun, unutalım! Bunu size kabul ettirmekte kararlıyım, çünkü gerçekten çok mantıklı sebeplerim var.
Düğün bütçesi çıkarırken kişi başı olarak hesaplanarak ödenen pasta parası karşılığında elinize ne mi geçiyor? Hayatınızda görüp görebileceğiniz en büyük bıçak, kesmeye çalışırken boynunuzu ağrıtacak büyüklükte bir maket ve o elinizdeki bıçağı magma tabakasına kadar indirirken bıçakla yaptığınız anlamsız hareketler.
Şimdi buna değdi mi söyleyin bana:) Lütfen düğün klişelerini bir kenara bırakın ve düğün etiketinizi dahi ele geçirebilecek güçteki ‘Düğün Pastası’ işini bize bırakın;
  • Eğer bizdenseniz, yani kır düğünü yapıyorsanız son yılların trendi ‘Naked Cake’ pasta modasına mutlaka siz de ayak uydurmalısınız. Basitçe, çikolatalı ya da sade pandispanyaların arasına krema ve meyve koymak suretiyle hazırlanan bu süslü pastaların üzerine, düğün konseptinize uygun çiçekler ekleyebilirsiniz. İşte şimdi bu pastayı kibarlığınızdan ödün vermeden kesmenin zevkini doyasıya yaşayın.

dugun-pastasi

naked-cake-dugun-pastasi

  • Pastaya gerek yok ben cupcake’leri toplar, pasta niyetine millete satarım diyorsanız, bu da kabülümüz. Madem işin biraz da olsa ucuzuna kaçıyorsunuz, o zaman cupcake’leri kişiselleştirmenizde fayda var. Biz demiyoruz ki, illa her bir cupcake’in üzerinde gelin damat olsun. Üzerlerinde en azından düğün konseptinize uygun kurdele, çiçek ya da renkli krema olsa bile bizden geçer not alabilirsiniz.
dugun-pastasi-cupcake-model
  • Peki gelelim gönlü bol olan ve ‘tatlı büfem olsun şanım yürüsün’ diyen çiftlerimize. İşte burada çıldırmak serbest. Bu köşe için öncelikle bir dekorasyon fikri bulmalısınız. Mesela göz dolduran cazibeli bir köşe olsun istiyorsanız parıltılı bir masa örtüsü ya da cam malzemeler kullanılarak hazırlanmış tatlı sunumları hazırlatabilirsiniz. Vintage bir düğün hazırlığı peşindeyseniz yine dekorasyon fikirlerinde olduğu gibi eskitilmiş tahtalar kullanarak çok pratik ama tatlı bir hava yaratmanız mümkün olacak. Hello Kitty kıvamında pembeler ve patlak tonları tercih eden ciciş kızlarımız sizi de unutmadık. Bol şekerleme, çikolata ve jelibon sizin hayatınızı kurtarmaya yeter de artar bile:)

    pembe-sampanya-dugun-pastasi dugun-mekan-pasta-onerileri dugun-seker-kosesi

  • Ben eski kafalıyım, ‘varsın maket olsun ama en çok beni konuşsunlar’ kafasındaysanız, üzülmeyin Pembe Şampanya‘da size de yer var. Siz yine kat kat pastanızı yaptırın ama üzerine yeşil yaprakların yoğunlukta olduğu çiçekler ekleyin ya da pastanızın motiflerine simli renk boyası katın. Bakın o zaman nasıl da havası değişiyor her şeyin.
dugun-organizasyon-pasta-kek-krema dugun-pasta-modelleri-gelin
Düğünün sonuna doğru, muhtemelen misafirlerin yarısının çoktan gittiği kısacık bir zaman diliminde buluşacağınız düğün pastanıza, gerekli özeni lütfen gösterin. Sonra düğün fotoğrafları gelince pişman olmayın:)
Etiketler:, , , , , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 shares