Düğün Bütçenizi Dengelemenin 7 Yolu

Düğün planlaması, hazırlaması, ekip arkadaşlarını bulması ve bütçe ayarlamaları yapmasıyla epey uzun ve zorlu bir süreç evet. Ama hayalinizdeki düğünü hayata geçirmek aslında o kadar da zor değil. Çünkü Pembe Şampanya sizin için her detayı düşünüyor ve düğün bütçenizi kısabileceğiniz alanları tek tek inceliyor.
Yüzünüzü gülümseteceğine inandığım ve sizi ekstra düğün harcamalarından koruyacak mini listem şöyle,
1. Özellikle misafir sayısı fazla olan düğünlerde, organizasyon şirketinizden alacağınız masa süsleme teklifi, size düşündüğünüzden çok fazla gelebilir. Bu meblayı minimumuma düşürmek için masaları tek tek organize etmektense birleştirmenizi öneriyorum. Böylelikle hem tek bir masa için kullanmanız gereken obje, peçete, çiçek, vazo vb gibi adedi düşecek, hem de fotoğraflarda bütünlük sağlanmış olacaktır.
 dugun-susleme-fikirleri-piknik-masasi
2. Düğün süslemesi için hazırlanan dekorasyonun, farklı alanlarda da uygulanabilir olmasına önem göstermelisiniz. Örneğin, nikah yolunuzdaki çiçekler ve sandalye süslerini kokteyl alanıyla dönüşümlü olarak kullanabilir ya da hazırlayacağınız takı, ev dekorasyonunuza da dahil edebilirsiniz.
dugun-organizasyon-susleme-cicek-fikirleri
3. Düğün bütçesini düşürmek için yaz düğünü organize edip, doğanın nimetlerinden faydalanmak oldukça mantıklı. Orman içinde ya da bahçede hazırlayacağınız bir düğünde tak olarak iki ağacın ortasını kullanıp, dallardan çiçekler, renkli kurdeleler ya da ışıklar sarkıtabilirsiniz. Oturma planı için de ekstra bir düzenek hazırlamanıza gerek kalmadan, baskıcılarda craft olarak satılan saman rengi kağıtları ağaçların gövdelerine yine saman rengi iplerle dolayabilirsiniz. Tabii her iki uygulamanın da düğün temanıza uygun olacağından emin olmayı ihmal etmemelisiniz.
dugun-gelin-susleme-orgaanizasyon-kir-dugunu
4. Özellikle kokteyl süreniz uzun sürecek ya da düğünden sonra bir after party planı içindeyseniz, bar kurmak yerine 2-3 barmen kiralayarak misafirlerinizin arasında dolaşmasını sağlayabilirsiniz. Böylece hem misafirlerinize güzel bir hoşgeldin sürprizi olacak, hem de sizi bar için kurulum, süsleme ve yerleştirme masrafından kurtaracaktır.
dugun-gelin-damat-organizasyon-susleme-catering
5. Şamdan yerine ince camlar içinde ya da kütük altıklar üstünde kullanacağınız beyaz mumlar, düğün organizasyonunuza ekstra bir romantik hava katacaktır. Hepsini ince uzun ya da irili ufaklı kullanarak farklı şekillerde kolaylıkla bütünlük sağlayabilirsiniz.
dugun-susleme-planlama-masa-mum
6. Düğün organizasyonunun en pahalı kalemi olan çiçekler için de sizi rahatlatacak bi çözümüm mevcut. Genelde masa ortalarına konan ve dikkat çekici olması için büyük olması ön görülen çiçekler, masa adedi düşününce düğün için ayırdığınız bütçenin neredeyse yarısını yiyor. Bu yüzden gelin siz alışılmışın dışına çıkın ve masa ortası yerine çiçekleri tabakların üzerine isim kartlarıyla birlikte yerleştirin. Maliyet avantajının yanı sıra misafirleriniz için kişiye özel bir hazırlık içinde olacağınız için onların kendilerini özel hissetmelerini de böylelikle sağlamış olacaksınız.
dugun-gelin-susleme-cicek-masa-karti
7. Bir düğünden sonra davetlilerin aklında en çok nasıl karşılandıklarını, atmosfer ve yemekler kalır. Eğer düğününüz sıcak bir günde gerçekleşiyorsa soğuk, kar kıyametteyse de sıcak bir içecekler misafirlerinizi mutlu edecektir. Eğer after party’e uzanan bir düğünse geç saatler de servis edeceğiniz sucuk&ekmek tarzı atıştırmalıklar düğünününüzü unutulmaz kılacaktır. Ki bu mutluluklar bence paha biçilemez olanlar:)
dugun-gelin-organizasyon-yemek

Uygun Fiyatlı ve bir o kadar da Pratik Düğün Süsleme Fikri Tahta Kasalar İle Tanışmak İçin Bu Yazımı Okuyabilirsiniz 🙂

Buna da göz atın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir