Biraz Işıltıya Ne Dersiniz?

Her ne kadar başlık kokoş gelinlere hitap ediyor gibi görünse de, düğün detaylarınıza biraz ışıltı katmanız için size önereceğim fikirlerle hepinizin aklını çeleceğimize eminiz.
 cc60e2580ff1e0c9e86d28bd68cb3ec3
Düğün planlamanız için organizasyon firmasıyla anlaşmış olsanız bile, birazdan size göstereceğim ‘ışıltı’ fikirlerini bir kenara not etmeyi ihmal etmeyin. Eğer düğününü kendi hazırlayan kızlardansanız, şimdiden elinize ucu pembik tüylü bir kalem alın:) Hadi başlayalım!
  • Mekan Fikirleri

Simden hoşlanmıyor olsanız dahi, düğününüze biraz ışıltı katmanızın bence hiç bir zararı yok. Düğün fotoğrafları elinize geçince ne demek istediğimi anlayacaksınız. Son iki senedir gördüğümüz yönlendirme tabelaları, genellikle kır düğünlerinde kullanılıyor. Eğer söz konusu geniş bir alandaysa nikah töreni, kutlama, şeker masası hatta fotoğraf köşesi bile birbirinden bağımsız köşelerde hazırlandığı için, bu tabelaları organizatörler sıkça kullanıyor. Genellikle ahşap kullanılan bu tabelaların uç kısımlarını gold simle boyayabilir ya da benim daha çok sevdiğim model olan yine simlerle yerlere oklar çizebilirsiniz.
898256866599aa3c73ac2dd0812bab4a
Nikah töreni için ayırdığınız bölümün yerlerine minik metalik renkte konfetiler serpiştirebilirsiniz. Böylece nikah sonrası gelin ile damadın üzerine atılan konfetiler fotoğraf ve videolarda, daha önceden ışıltı katılmış zemin ile bir bütünlük sağlayacak ve her şey olduğundan daha mükemmel görünecektir. Konfeti bulamıyorsanız, istediğiniz renkte parlak kağıtları delgeçle delerek, onları da bu işlemlerde kullanabilirsiniz.
b5463c3333324ec9bd313986b3b502fd
  • Masa Fikirleri

Çiçekleri koymak için kullanacağınız vazoları altın rengi spreylerle boyayabilir ya da sime batırabilirsiniz. Vazonun tamamına bu işlemleri yapabileceğiniz gibi sadece alt kısmına ya da sadece ağzına da yapabilirsiniz. Artık o sizin kokoşluk mertebenize bağlı:)
 25b75fad9a1043ca7605479730fa6518
Yine kır düğünlerinde sıkça tercih edilen ama, temayla uyumlu olduğu takdirde bence kapalı alan düğünlerinde de rahatlıkla kullanabilen ahşap altlıklara da biraz ışıltı katmanız mümkün. Üzerine biraz sim atıp uygun malzemelerle yapıştıracağız ahşap parçaları ister mumlukların, isterseniz de vazoların altında kullanabilirsiniz. Biraz abartmakta sakınca görmüyorsanız, misafirleriniz için amerikan servis olarak bile kullanabilirsiniz.
3852ee5456cda5932e9506f0d00ddc88
Masalarda ister minik şeffaf cam kavanozlar içinde, isterseniz de şamdanlarda kullanacağınız beyaz mumların üzerine, yapışkanlı simler yardımıyla şeritler ya da farklı desenler çizebilirsiniz. Bu seçenek sadelikten vazgeçmeyenler için iyi bir alternatif olabilir bence.
 d460cdc36be59484c885bf727f2a8693
Eğer siyahın baş rolünde bir düğün temanız varsa, masa örtülerini kendiliğinden simli siyah olarak seçebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken bu simlerin çıkmıyor olması. Misafirlerinizin güzel elbiseleri tüm gece parlasın istemeyiz, tüm ışıltı sizin üzerinizde olmalı 🙂
 69107291f42ca1fd961ad6ee89a5559a
Yeni dönem düğünlerde karşılaştığımız ve tabakların üzerine yerleştirilen menüleri, altın rengi kağıtların üzerine yapıştırabilirsiniz. Çift kat kalın kağıt şeklinde hazırlayacağınız menüleri alışılagelmiş şekilde tabakların üzerine koyabileceğiniz gibi, uçlarına çubuklar yapıştırarak menüleri yelpaze şekline de getirebilirsiniz. Sunum tarzını size bırakıyorum.
bef6e3d0792b3f6c9f700b7979bb9a4a
  • Süsleme Fikirleri

Eğer romantik bir düğün temanız varsa, yapay beyaz kuş tüylerini mutlaka süslemenizde kullanmalısınız. Tüylere ışıltı katmak içinse yarısını sime bulamanız ya da yine altın rengi spreyle boyamanız yeterli olacaktır. Bu tüyleri girişte bir karşılama masanız varsa onun üzerine koyabilir ya da şeffaf iplere aralıklarla yapıştırarak hazırladığınız süsleri, fotoğraf köşesine yakın bir yerlere asabilirsiniz.
c02e160304e258134624b619d6f56804
Nikah sonrası misafirlerinizin üzerinize atacağı parıltılı konfetileriniz ve tam o sırada flaşların patlayacağı bir fotoğrafınız olmasın mı yani? Tabii ki olsun ama flaşsızı olsun lütfen:) Bu konfetileri misafirlerinize şık paketlerde vermek istiyorsanız, bu küçük keseleri kullanabilirsiniz. Simler kullanarak çok çeşitli şekillerde farklılaştırabileceğiniz bu keseler, misafirlerinizde hatıra olarak da kalacağı için bir taşla iki kuş vurabileceğiniz bir fikir olarak not edilsin lütfen.
 dugun-gelin-gelinlik-susleme-fikirleri-altin-rengi-dekorasyon
Misafirleriniz için hazırlaması günler alan oturma düzenini, verdiğiniz emeğe yakışır bir görsellikte düğününüzde sunmanız bence çok önemli. Eğer bunun için minik kartlar tasarlamaya karar verdiyseniz, kartları altın rengi seçerek minik bir dokunuşla düğünününüze ışıltı katabilirsiniz. Ya da aynı kartları simli mantarlara yerleştirerek daha az simle bu olayı kapatabilirsiniz:)
dugun-gelin-gelinlik-susleme-fikirleri-misafir-kartlari
dugun-gelin-gelinlik-susleme-fikirleri-oturma-duzeni-nasil-hazirlanir
  • Yeme-İçme Fikirleri

Düğün pastalarındaki hassasiyetimden şu postumdan size uzun uzun bahsetmiştim. O yüzden maket pastalara ne kadar karşı olduğumu tekrar anlatmayacağım:) Eğer naked cake dışında şık bir düğün pastası yaptırmak istiyorsanız, renk olarak mutlaka beyazı seçmelisiniz. Her tema ve süslemeye uyan beyaz pastalara ışıltı katmaksa, ister altın ister gümüş rengi parlak pasta süslemeleriyle oldukça kolay. Eğer sim gözünüze çok kokoş göründüyse, sevdiceğinizle sizin baş harfleriniz den oluşan altın rengi bir topper da kullanabilirsiniz.
 dugun-gelin-gelinlik-susleme-fikirleri-dugun-pastasi-beyaz-modeller

dugun-gelin-gelinlik-susleme-fikirleri-dugun-pastasi-nasil-olmali

Yurt dışında sıkça rastladığımız, bizim düğünlere de bir, bilemediniz iki sene sonra boy göstermeye başlayacak donut’lar yardımıyla da, düğününüze ışıltı katabilirsiniz. Bu önerilerimle yeterince karnınızı acıktırdıysam, şimdiden düğün için catering firmanızı aramaya başlayın bence:)

dugun-gelin-gelinlik-susleme-fikirleri-dugun-pastasi-tatli-bufesi-donut

Kıyafet Fikirleri

Ve gelelim en yakın arkadaşlar yani nedime meselesine. Toplu çektireceğiniz fotoğraflarda arkadaşlarınızla uyumlu görünmek istiyorsanız, onların düğününüzde ne giyeceği konusuna da biraz karışmanız gerekecek maalesef. Eğer ışıltılı bir konseptiniz varsa, buna uygun bir kumaş satın alarak arkadaşlarınıza aynı kumaştan farklı modellerde elbiseler diktirebilirsiniz. Tabi alacağınız kumaşın parıltı miktarına ve arkadaşlarınızın bedenlerini göz önünde bulundurarak bu önerimi hayata geçirmeyi unutmayın:)

d56a62b8af41d9e01c9aac8c61a1e2d5

Misafirlerinizi kış düğününüze ısındırmanın yollarını merak ediyorsanız hemen bu yazımı okumalısınız:)

Buna da göz atın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir