Bir Gelin Çantasının Olmazsa Olmazları

Çok organize bir ekibe ya da asla hiç bir detayı atlamayan yakın bir arkadaşa sahip olabilirsiniz. Yine de düğün günü içinizin rahat olması için ihtiyacınız olan eşyaları çantanıza atmayı unutmamalısınız. Peki bir gelin çantasının olmazsa olmazları nelerdir?
dugun-gelin-planlama
Tel Toka: Savaş zamanında dağıtılmışçasına anneannelerimizden bize miras kalan tel tokalar, gelinlerin de en büyük hayat kurtarıcısı. Saç renginizle aynı tonlardaki 5-10 tel tokaya  hem gün içerisinde, hem de düğünün ilerleyen saatlerinde dans ederken mutlaka ihtiyacınız olacaktır.
Çengelli İğne: Bu da ne alaka diyebilirsiniz ama sizden önce evlenen arkadaşlarınızla hazırlık sürecini konuştuğunuzda bana kesinlikle hak vereceksiniz. Gelinliğinizle ilgili çıkabilecek olumsuzlukları öngörüp bir kaç çengelli iğneyi çantaya atmanızda fayda var.
dugun-gelin-hazirlik
Kulak Çubuğu: Artık bu kadarı da fazla dediğinizi duyar gibiyim:) Madem öyle bana söyleyin, mutluluktan göz yaşlarınızı tutamadığınızda hangi mendil göz makyajınızı dağıtmayacak? Akrabaların rujlu öpücükleri ya da sıcaktan akan rimelinizin bozduğu makyajı minik kulak çubuğu dokunuşlarıyla kolayca düzeltebilirsiniz.
Nane Şekeri: Stresinizi azaltmak ve bir gelin olarak nefesinizin kokusundan emin olmak için çantanıza mutlaka bir kaç nane şekeri ekleyin. Fotoğraf ve videolarda nikah töreninde sakız çiğneyen gelin olarak hatırlanmak istemezsiniz bence:)
dugun-gelin-gelinlik-modelleri
Çift Taraflı Bant: ‘ Gelin miyim düğün organizatörü mü? ‘ çelişkisine düşebilirsiniz, haklısınız da. Organizatör ya da annenizden mutlaka getirmesini istediğiniz eşyaları unutursa yaşayacağınız krizleri düşünürseniz, kendi işinizi kendinizin halletmesinin ne kadar mantıklı olacağını fark edeceksiniz. Özellikle göğüs dekoltesi olan bir gelinlik ya da after party elbisesi tercih ediyorsanız, çift taraflı bantlar sizi olası frikiklerden koruyacaktır.
Makyaj Malzemeleri: Düğün hazırlıklarınız için mutlaka bir gelin ve saç ekibiyle anlaşmışsınızdır. Siz yine de günlük hayatta kullandığınız ruj, allık ve kapatıcınızı yanınızda bulundurun ki, ekiple olur da anlaşamazsanız ve düğünü erken terk etmiş olurlarsa, ortada kalmayın.

Buna da göz atın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir