Bir Düğün Hikayesi: Özlem & Ali Can

Masal gibi hayatlarda sıra ‘yine yeni yeniden’ bir kır düğününde…
IMG_3426
IMG_3331
Sanırım yaz çocuğu olduğum için kapalı alanlarda yapılan kutlamalardan çok, hem gelinle damadın hem de misafirlerin doğayla buluştuğu kır düğünleri, bana bir başka güzel geliyor. İşte onlardan biri de, Instagram vasıtasıyla tanıdığım Özlem’in geçtiğimiz Mayıs ayında gerçekleşen düğünü.
IMG_4018
IMG_3710
İş yerinden on kişilik bir arkadaş grubuyla çıktıkları Amsterdam tatilinden çift olarak geri dönen Özlem ve Ali Can’ın düğününe, sanırım biraz da bizimkine benzediği için:) bayıldım. Düğün süslemesini incelediğinizde sizin de dikkatinizi çekecek ‘özenilmişlik’ hissi, benim her zaman çok hoşuma gidiyor. Ömrünüzün sonuna kadar hatırlayacağınız ve hayatınızda inşallah sadece bir kez yaşayacağınız bu özel günde, tercih ettiğiniz her detayın sizi anlatması o kadar önemli ki. Tam buraya kamu spotumu yerleştirmek istiyorum 🙂 ‘Parası neyse vereyim, gerisini siz halledin’ tutumuna giren çiftler, evlilik kararını mutlaka tekrar gözden geçirmeli bence…
IMG_3362
IMG_3405
Gelelim Özlem ile Ali Can’ın vintage ve country temasının hakim olduğu düğününde sizin de ilham alabileceklerinize. Eğer düğününüzün daha romantik bir hal almasını istiyorsanız, siz de bu tatlı çift gibi masa düzeni ve genel süslemede ahşap, somon ve fuşyanın ahenkli birlikteliğinden yararlanabilirsiniz. Düğününüzün rengarenk, festival havasında geçmesini istiyorsanız, yine aynı renklerin daha canlı tonlarını tercih edip, yanlarına tamamlayıcı unsurlarını ekleyebilirsiniz. Ahşapa hafif sim katmak, somonu parlak kumaşlar eşliğinde kullanmak bu uygulamalara bir kaç örnek olabilir mesela.
IMG_3183
IMG_3195
Mayıs ayında başlayıp Eylül ayın son günlerine dek süren kır düğünleri arasında kaybolmamak istiyorsanız, her zaman yapılmıştan ilham alarak kendi hikayenizden bir şeyler eklemeniz gerekiyor. Bunun en iyi örneklerinden biriyle şu an karşısınızda olduğum için çok mutluyum:) Özlem ve Ali Can’ın nikahının on binlerce çiçeğin arasında ve bir bira fıçısı üzerinde kıyılması sonucu ortaya çıkan mükemmel fotoğraflar, beni inanılmaz derecede haklı çıkarıyor gerçekten:)
IMG_3243
IMG_3394
Çiftin seyahat tutkusundan yola çıkarak hazırlanan düğün detaylarında da bahsetmeden edemeyeceğim. Vespa, fotoğraf makinesi ve kocaman bir dünya çiziminden oluşan davetiye, çiftin daha önceki tatillerinde çekilmiş minik fotoğraflarına eşlik eden danteller ve bunların sunulduğu ahşap düzenek ve kendi hikayelerinin misafirlerinin evlerine kadar girerek orada kendine bir köşe edinmesini sağlayan çuvala sarılı succulent’ler bu detaylardan sadece bazıları.
IMG_3682
IMG_3670
Gezmelere doyamayan bu güzel çift balayı içinse, bence herkesin en az bir kere gidip, deneyimlemesi gereken Uzakdoğu ülkelerini tercih etmiş. Phuket, Koh Yao Yai Adası ve Bangkok’dan oluşan 10 günlük macera dolu tatillerini, muhteşem karelerle dolu Özlem’in instagram hesabından inceleyebilirsiniz.
IMG_3510
IMG_3643
İlham almanız dileğiyle <3

Buna da göz atın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir