Balayı Rotası Seçerken Hatasız Oynamanın Yolları

Düğün süreci ne kadar zahmetli ve zor geçse de, hemen ardından gelen balayı hayatınızı hatta tüm evreni bile güzelleştiriyor.
Tüm gün yatacağınız bir Maldivler tatili ya da yeni kültürlerle tanışacağınız bir Uzakdoğu rotası…  Hangisini seçerseniz seçin, balayınızı planlarken aynı hatalara düşebilirsiniz. Düğün öncesi, esnası ve sonrasında mutlu mesut yaşamanız için yeni önerilerim şimdi geliyor,
-Nasıl olsa yer buluruz, şimdi çok iş var tatili de sonra alırız gibi düşüncelere asla kapılmayın. Sevdiceğinizle birlikte asla unutmayacağınız bir balayı yaşamak istiyorsanız, bunu da düğün gibi düşünüp planlamanızı ona göre yapmanızda fayda var. İşinizi son dakikaya bırakırsanız, uçak ve otellerin ne kadar pahalı olduğundan yakınmanız sadece ağzınızı yoracaktır.
-Balayı rotasını da düğün organizasyonunda olduğu gibi tek bir tarafa yüklememeniz gerekiyor. En az on gün birlikte vakit geçireceğiniz yerin çift olarak ikinizin de zevklerine hitap etmesi gerekiyor. Genel de erkeklerin detaya pek fazla inmek istemediği tatil olayında, onları zorlamanızı öneriyorum.
-Düğün ile balayının bir diğer ortak noktası da, başkasının değil kendi hayalinizin peşinde koşmanız gerektiği hususunda buluşuyor. En yakın arkadaşınızın Instagram’da paylaştığı fotoğraflara aşık olmuş olabilirsiniz, ama gittiğinizde belki sizi o kadar da mutlu etmeyecektir. Bu yüzden çift olarak yemeklerinden, ikliminden ve konforundan hoşlanabileceğiniz ülke ya da otelleri seçmelisiniz.
-Balayı dendiğinde aklınıza ilk gelen ‘rahatlatıcı, eğlenceli, egzotik’ gibi kavramlar, balayı mekanınızı seçerken yeterli olmayacaktır. Rahatlatıcı olması size göre çok lüks bir otelin spa’sında vakit geçirmekken, sevdiceğinize göre kafasını dağıtabileceği dükkan ve kafelerle dolu bir sokak olabilir. Birbirinizin ne istediğini anlamak için istediklerinizi not ederek, rotanızı belirlemelisiniz.
-Balayı için spesifik olarak yıllardır gitmek istediğiniz bir yeri seçtiyseniz ve bütçesi sebebiyle ya düğün ya balayı yapmanız gerekiyorsa, kesinlikle balayını seçin. Toplamda on saat bile sürmeyen ve maalesef genelin misafirleri mutlu etmeye dayalı planladığı düğün mü, en az on gün geçireceğiniz tatil mi? Doğru cevap sizde:)
-Düğünden sonra gelinlik ve damatlıkla hava alanına gitmek, sadece filmlerde yaşanan bir durum, buna özenmeyin lütfen. Her şey istediğiniz gibi gitse de çok yorulacağınız düğünden sonra arkanızdan birileri kovalıyormuş gibi hemen ertesi sabah balayı yollarına düşmeniz, sizi yormaktan başka bir işe yaramayacaktır. Balayı biletlerinizi düğünden iki gün sonraya alın ve dönünce bana teşekkür edin.

Dünyanın En Lüks Spa Merkezleriyle Tanışmak İçin Bu Yazımı Okuyabilirsiniz.

Buna da göz atın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir