2017’de Evlenecekler İçin Düğün Tarihi Önerileri

2017-evlenmek-icin-uygun-olmayan-tarihler
Hazır bahar ve yaz döneminde evlenecekleri bir düğün mekan arayış telaşı almışken, ben de size yeni yılda evlenmemeniz gereken tarihlerden biraz bahsetmek istiyorum. Tabii ki bir Nuray Sayarı kıvamında yıldızlardan bahsetmeyeceğim. Bayramdı seyrandı, tatildi birleştirmeli yurttan uzaklaşmaydı, benim konularım bunlar. Şimdi kahvenizi, en sevdiğiniz tatlınızı, defterinizi hazırlayın ve Pembe Şampanya önerilerini not etmeye başlayın.
Planlamaya 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ndan başlıyorum. Kendisi Pazar gününe denk geldiği için o gün evlenecekler ya da erken saatlerde nikah yapacaklar saat 09.00 sularına kuaförde hazır olda bekleyeceklerse, ulaşımlarını okul yollarından uzak rotalara taşımalarını öneriyorum. Sonra çoluk çocuk daha ilk günden kabusunuz olmasın:)
Emek ve Dayanışma Günü olan 1 Mayıs da bu sene Pazar gününe denk geliyor. Düğününüz eğer Avrupa Yakası taraflarında olacaksa, kalabalık olabilecek lokasyonları düşünüp misafirlerinizi ona göre organize etmeniz bence iyi olacaktır.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı bu sene Cuma’ya geliyor ve tatil. Çoğunlukla hafta sonunu da bağlayarak tatile çıkacak iş arkadaşlarınız olabileceği için, düğün tarihi olarak bu hafta sonundan da uzak durursanız işinizi garantiye almış olursunuz.
Gelelim geçtiğimiz seneden başlayan ve bu seneyi de içine alan Haziran ayı sıkışıklığına. Bu sene Ramazan Bayramı 24 Haziran Cumartesi günü başlıyor ve 27 Haziran Salı akşamı sona eriyor. Yani bu demek oluyor ki 22 Mayıs ile 22 Haziran arasındaki tarihlerde rahatça düğününüzü organize edebilirsiniz. Burda da, 27 Haziran Salı gününü tüm haftayla birleştirme şeklinde bir insan yokluğu olabilir, aman dikkat.
30 Ağustos Zafer Bayramı Çarşamba gününe denk geliyor, bu hatırlatmayı da yaz aylarında hafta ortalarında da sıkça düğün yapıldığı için paylaşmak istedim. Tam sezon ortası olduğundan hafta sonu günleri (Cuma, Cumartesi ve Pazar) hem mekan fiyatları normalden daha fazla oluyor, hem de yazın son günleri gibi düşünüldüğünden insanlar genelde bu zamanlara denk gelen tüm hafta sonu tatillerinden şehir dışına çıkıyor.
Ve asıl önemli kısma geliyoruz, 30 Ağustos’un hemen ertesi günü yani 31 Ağustos Perşembe günü Kurban Bayramı arifesi. 4 Eylül Pazartesi akşamına kadar devam eden bayramı da göz önünde bulundurursak, 30 Ağustos hafta içine de denk gelse bence çok mantıklı bir tarih. Aksi takdirde 8,9 ya da 10 Eylül’e sarkmış olacak düğününüz. Aslında Eylül akşamları da bence açık hava düğünü için oldukça uygun. Sonuçta yağmur açısından Mayıs kadar tehlikeli olmadığı kesin.
Gördüğünüz gibi artık iki bayram arası evlenilmez klişesi de, bayram tatillerimizin yaz dönemine denk gelmesiyle sona ermiş bulunuyor. Yani bence ermeli:)
Yeni evlenecek çiftlere yardımcı olabildiğimi umarak, sizi düğün pastanızı nasıl seçmeniz gerektiğine dair ipuçlarını yazdığım bu posta davet ediyorum.
Etiketler:, , , , , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 shares